› bieżące
15:26 / 19.09.2012

ALSTOM w EPT. Władze Elbląga liczą na nowe miejsca pracy

ALSTOM w EPT. Władze Elbląga liczą na nowe miejsca pracy

fot. UM Elbląg

W miniony piątek w Elbląskim Parku Technologicznym odbyło się spotkanie przedstawicieli francuskiego koncernu ALSTOM z władzami miasta i kadrą elbląskiej PWSZ. Spotkanie w Elbląskim Parku Technologicznym miało pokazać modelowy przykład funkcjonowania w Elblągu trójkąta nauka, władza, biznes, a w szczególności pozytywny klimat dla inwestycji.

W Elblągu przebywał Lescuyer Ghislain - Chef Information Officer Alstom Corporate, jedna z czołowych postaci firmy, osoba która w tym dużym koncernie odpowiada za rozwój branży IT.

Spotkanie rozpoczął Adam Witek, Wiceprezydent Elbląga, który zapewnił, że inwestycje to z perspektywy miasta nowe miejsca pracy, a Elbląg jest otwarty na nowe pomysły i gotowy do współpracy. Prezentacja, którą przedstawił wiceprezydent Witek dotyczyła potencjału miasta, możliwości infrastrukturalnych i kadrowych z uwzględnieniem branży IT. Jako dobry przykład została zaprezentowana pracownia IT w EPT.

Kolejną prezentację skierował do zebranych Rektor PWSZ, prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, który przedstawił uczelnię w liczbach, w szczególności zaprezentował kierunki informatyczne. Goście z Francji podkreślili, że 70% kadry pracującej w oddziale IT grupy Alstom w Elblągu, to właśnie absolwenci PWSZ.
- Współpracę z PWSZ rozpoczęliśmy 12 lat temu. Realizujemy wspólne programy, możemy się rozwijać i inwestować w dział IT. Jesteśmy zadowoleni z profilu absolwentów, cieszymy się, że są rozwijane nowe kierunki kształcenia informatycznego – mówił podczas spotkania Lescuyer Ghislain.

W związku z planami firmy ALSTOM dotyczącymi powierzenia obsługi elbląskiej Data Center amerykańskiej firmie, która wchodzi na polski rynek, na korzyści związane z rozwojem tej gałęzi liczą zarówno władze elbląskie, zainteresowane nowymi miejscami pracy oraz kuźnia kadr, jaką jest elbląska PWSZ.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%