› bieżące
09:00 / 10.11.2014

Amnezja czy celowe ogłupianie mieszkańców.

Amnezja czy celowe ogłupianie mieszkańców.

Platforma Obywatelska powstała w 2001, jako partia o charakterze konserwatywno-liberalnym. Tworzyli ją ludzie, dla których rzekomo ważne były wartości chrześcijańskie oraz liberalne podejście do gospodarki. Ludzie złapali się na ten lep. Zaufali i oddali swój głos więżąc, że wybór wprowadzi oczekiwane reformy wolnorynkowe, a przedstawiciele klubu będą stać na straży tradycyjnych wartości. Powszechnie mówiło się o formacji Donalda Tuska „partia centroprawicowa.”

Dziś nic z tych pięknych idei nie pozostało. Platforma Obywatelska stała się partią wodzowską, która nie wprowadziła żadnej reformy wolnorynkowej, a tradycyjne wartości stały się dla niej zupełnie obce. Świadczy o tym na przykład forsowanie przez tą partię projektów o związkach partnerskich. Podwyższenie podatku VAT także potwierdza, że liberalizm gospodarczy jest czymś zupełnie innym w wydaniu PO. Dziś Platforma Obywatelska jest partią lewicową o charakterze socjalno-demokratycznym.

Dokładnie w tym samym kierunku podąża PO w Elblągu popierając kandydaturę Witolda Wróblewskiego, zaufanego człowieka i przyjaciela Henryka Słoniny. Przypomnijmy, że Witold Wróblewski był wiceprezydentem za czasów Henryka Słoniny i jest on osobiście odpowiedzialny za dziesiątki decyzji pod którymi widniał jego podpis. Niestety większość z nich to decyzje przeinwestowane i przeprowadzone w sposób zupełnie nieprzemyślany. Owoce tej współpracy do dziś spłacamy w rosnącym zadłużeniu Elbląga.

To właśnie nie kto inny jak Witold Wróblewski rozpoczął na dobre politykę zadłużania miasta nie bacząc na przyszłe pokolenia. Wielomilionowe inwestycje wyrastały jedna po drugiej niczym sen szalonego socjalisty. Takim pomnikiem socjalizmu w naszym mieście jest Modrzewina postawiona za astronomiczne pieniądze. To tam wiją się puste drogi prowadzące do inkubatora rzekomej przedsiębiorczości. Dług miasta jest długiem wszystkich mieszkańców, jest długiem każdego z nas. By dziś go spłacić, każdy mieszkaniec musiałby podarować miastu 2700 zł.

Właśnie za dużą część tej kwoty jest odpowiedzialny Witold Wróblewski. Jego poprzednie działania pokazały dobitnie jak ten kandydat liczy się z Twoim długiem i jak chętnie podwoi go gdy będzie taka możliwość.

Odejście od wartości to nie jedyny grzech Platformy Obywatelskiej. W Elblągu klub PO przeszedł swoistą amnezję, albo traktuje wyborców jak wioskowych głupków. Czy przypadkiem radni PO wielokrotnie nie podnosili głosów krytyki dla rządów Słoniny, w których lewą ręką był Witold Wróblewski? Czy Platforma Obywatelska zapomniała, że nie udzieliła absolutorium rządom Henryka Słoniny i Witolda Wróblewskiego? A może to zwyczajna hipokryzja jakże powszechna wśród polityków PO. Drogi wyborco Platformy Obywatelskiej, jeśli ważne są dla Ciebie idee, na które nabrała Cię Platforma Obywatelska.

Boisz się rosnącej siły Prawa i Sprawiedliwości?

Postaw na Nową Prawicę, która zawsze będzie stać na straży wartości konserwatywno-liberalnych. Jesteśmy jedyną nadzieją w tym zwariowanym świecie w którym każdy robi zupełną odwrotność swych deklaracji.

Nowa Prawica Janusza Korwin Mikke w odróżnieniu od PO, PiS, SLD oraz PSL liczy się z Twoimi pieniędzmi i nie pozwoli na ich marnotrawienie. Jeśli chcesz mieć człowieka w radzie, który powie STOP zadłużaniu miasta oraz wymuszaniu na Tobie coraz większych podatków, postaw na Kongres Nowej Prawicy.

Pamiętaj stawiając na kandydata PO Witolda Wróblewskiego- wybierasz Henryka Słoninę!

Łukasz Nosarzewski
Wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy w Elblągu

Sfinansowane ze środków KW Nowa Prawica

111
5
oceń tekst 116 głosów 96%