› bieżące
09:30 / 26.03.2015

Andrzeja Szwemińskiego „…jest inny świat”

Andrzeja Szwemińskiego „…jest inny świat”

Na I piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", od 1 do 30 kwietnia, będzie można oglądać akwarele i pastele autorstwa Andrzeja Szwemińskiego pt. "...jest inny świat".

Andrzej Szwemiński to urodzony w Elblągu rysownik i malarz. Jego prace eksponowane były na wystawach m.in. w latach 1984, 1987 i 1996 w Zamechowskim Domu Kultury, Instalacje w Lwówku Śląskim w 1997 r. W 2005 r. miał wystawę „Okruchy lata" w Galerii Miś, a w 2002 r. poplenerową wystawę „Węgorzewo' 02". W latach 1982 - 84 tworzył scenografie do sztuk katolickiego teatru "FEN", uczestnik Międzynarodowych Plenerów Artystycznych organizowanych m.in. przez CSE „Światowid". Jest też pasjonatem archeologii, jego plastyczne opracowania dotyczące prac wykopaliskowych na terenie Truso zamieszczane są w czasopismach z zakresu archeologii i geografii.

Andrzej Szwemiński zawodowo związany z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Społeczną aktywność wykazuje w Stowarzyszeniu Mieszkańców Wsi „Oleśno - wieś z pomysłem".

Na wystawę „...jest inny świat" składają się akwarele i techniki mieszane, w pracach możemy zobaczyć uchwycone i zatrzymane na chwilę widoki – krajobrazy, to świat w świat pełen światła i barw.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%