› bieżące
07:00 / 22.01.2014

Anna Fotyga odwiedziła Elbląg na zaproszenie prezydenta

Anna Fotyga odwiedziła Elbląg na zaproszenie prezydenta

fot. UM Elbląg

Na zaproszenie prezydenta miasta Jerzego Wilka oraz o. redemptorystów do Elbląga przyjechała Anna Fotyga. Była minister spraw zagranicznych, a do 2008 roku szefowa biura prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wzięła udział we mszy św. za ojczyznę, odprawioną w kościele pw. Najświętszej Marii Panny. Po mszy spotkała się z mieszkańcami Elbląga.

W trakcie spotkania minister Fotyga odniosła się do aktualnej sytuacji na świecie. Zapewniła m.in. o wsparciu, jakie Prawo i Sprawiedliwość udziela europejskim dążeniom ukraińskiej opozycji. Mówiła również o „naszym podwórku”.

- Bez wątpienia Elbląg potrzebuje przekopu Mierzei Wiślanej – uważa Anna Fotyga. – Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zapewniam, że w przypadku naszej wygranej w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, PiS rozpocznie budowę kanału żeglugowego przez mierzeję.

Zdaniem pani minister to przedsięwzięcie będzie miało znaczący wpływ na rozwój naszego miasta i całego regionu. Nie ma jednak możliwości, aby samorząd Elbląga realizował samodzielnie taką inwestycję.

- Pani minister, która pochodzi z Gdańska, od zawsze sprzyjała naszemu miastu – mówi prezydent Jerzy Wilk. – Cieszę się, że Elbląg ma takiego przyjaciela.

Źródło: UM Elbląg

5
5
oceń tekst 10 głosów 50%