› poradnik
13:11 / 20.03.2020

Aranżacja wnętrz inspirowana naturą - nowocześni architekci w regionie

Aranżacja wnętrz inspirowana naturą - nowocześni architekci w regionie

Nowoczesne budownictwo poszukuje rozwiązań, za pośrednictwem których możliwe jest tworzenie oryginalnej architektury użytkowej. Prywatne domy oraz funkcjonalne przestrzenie publiczne, dopasowane do konkretnych potrzeb są poszukiwane i doceniane przez coraz szersze grono odbiorców. Świeże podejście do tworzenia projektów zabudowań kubaturowych jest współcześnie bardzo pożądane. Coraz więcej młodych osób decydujących się na budowę domu zatrudnia architektów, którzy nie boją się realizacji odważnych i nieszablonowych koncepcji.

Połączenie tych wszystkich elementów to - jak się okazuje - znakomity przepis na sukces, którego przykład stanowi działalność marki Genius Loci Architekci. To biuro projektowe zrzeszające grupę wysoce kreatywnych umysłów, chętnych do zerwania z monotonią polskiego krajobrazu architektonicznego. Do tego wszystkiego warto dodać także niepowtarzalne podejście odnoszące się z poszanowaniem do natury, roślinności oraz ich piękna. Dzięki obraniu podobnej ścieżki biuro oraz osoby zaangażowane w jego tworzenie szybko zyskują rozgłos jako nieszablonowi architekci działający na Śląsku.
 

Nowocześni architekci wnętrz w regionie - nietypowe rozwiązania i naturalne materiały


W jaki sposób nowocześni architekci wnętrz trafiają swoją estetyką w gusta tak wielu zainteresowanych? Sekret kryje się nie tylko w niecodziennym podejściu do projektowania, ale również w misji realizowanej przez markę. Wykorzystanie naturalnych materiałów umożliwia pracę z nieprzewidywalną ich naturą oraz czerpanie z nich tego, co najlepsze - niepowtarzalności. Tak jak układ słoi jest odrębny dla każdego kawałka drewna, tak samo każde wnętrze proponowane przez architektów Genius Loci nosi swój własny charakter. Między innymi dlatego nie sposób nie docenić stonowanych wnętrz, od których bije ponadczasowa elegancja oraz nowatorski i niepodrabialny sznyt.


Po pierwsze Genius Loci bardzo mocno czerpie z inspiracji naturą. Jest to widoczne nie tylko w wykorzystywanych materiałach czy palecie barw. To holistyczne podejście mające na celu łączenie ze sobą potrzeb człowieka z tym, co naturalnie oferuje przyroda. Proponowana przez biuro wizja opiera się na minimalizmie i uproszczonej formie, na tle których znakomicie wybrzmieć mogą mocniejsze akcenty koloru czy też naturalna faktura drewna lub kamienia. Ponadto, niepowtarzalny klimat projektów budowany jest światłem. To element, który umożliwia efektywne funkcjonowanie w podobnej przestrzeni, a także jednocześnie - pozwala wyciszyć się po całym dniu. Jako nowocześni architekci specjalizujący się w podobnym stylu, projektanci Genius Loci mają dużo do zaoferowania - zarówno pod względem oryginalnych rozwiązań, jak również funkcjonalności oraz niepowtarzalnego stylu.
 

Topowe biura architektoniczne działające na Śląsku


Nowoczesne, topowe biura architektoniczne, które zyskują popularność w regionie, zawdzięczają to przede wszystkim dbałości o otoczenie zabudowań, nie skupiając się tylko na samych budynkach. Co to zmienia? To jak ukształtowany jest najbliż teren w dużej części może zdeterminować jak będzie prezentowało się finalnie wnętrze. Czy to poprzez “zapraszanie” natury do środka poprzez obserwację jej zza okien, czy też odwoływanie się do niej wprowadzonymi do wystroju elementami.


Niezależnie od tego, jak działają inni top architekci w danym regionie, zawsze znajdzie się nisza dla budownictwa i architektury wnętrz opierających się na nowatorskich koncepcjach. Paradoksalnie, świeżym pomysłem, który wykorzystywany jest coraz coraz częściej przy tworzeniu przestrzeni użytkowych jest powrót do korzeni. Wzornictwo, które można często spotkać w większości aranżowanych masowo budynków jest powtarzalne, przez co nudne i mało oryginalne. Jakość zamawianych do mieszkania sprzętów również powinna ponownie zacząć odgrywać ważną rolę. Dlaczego? Dbałość o każdy detal na etapie produkcji jest oznaką starannego planowania oraz wysokiego poziomu znajomości samego rzemiosła. Właśnie na podobnych wartościach opierają się w swoich realizacjach najlepsi architekci wnętrz - w tym także twórcy związani z Genius Loci. Wysoka jakość idzie w parze z pięknem w minimalistycznym wydaniu, a dopełnia je niezwykły charakter, jaki budują czyli opiekuńczy duch, od którego Genius Loci Architekci zaczerpnęło swoją nazwę.
 

Jak zadbać o nowoczesny i oryginalny wystrój wnętrz - najlepsze rozwiązania i realizacje


To, w jaki sposób pomysłowy architekt przygotowuje każdą realizację zależy nie tylko od gustu i dobrego oka do aranżowania dostępnej przestrzeni, ale również od wsłuchania się w potrzeby każdego klienta. Funkcjonalność jest najważniejsza w przypadku aranżowania wnętrz domowych i użytkowych. Nie można jednak zapominać o zachowaniu harmonii w proporcjach oraz zestawieniach kolorystycznych. W przypadku przygotowywania posiłków ważny jest nie tylko smak, ale i wygląd, ponieważ jak to się mawia, konsumuje się także oczami. Nie można zaprzeczyć, że podobnie jest w przypadku doświadczania wystroju danego wnętrza.


Filozofia, jaką promują Genius Loci Architekci jest tym, co pozwala im wyprzedzić inne, topowe biura architektoniczne. Oryginalność jest wyróżnikiem, który umożliwia tworzenie zachwycających wnętrz utrzymanych w określonej stylistyce - bez konieczności powielania utartych wzorców czy sięgania po rozwiązania znane z katalogów lub ekspozycji sklepowych. Surowe piękno naturalnych surowców może wybrzmieć odpowiednio dzięki prostocie innych elementów, dzięki czemu wysokiej jakości meble i dodatki królują we wnętrzu. Nowoczesna stylistyka w wydaniu GL jest nie do podrobienia ze względu na konfiguracje oraz zestawienia jakie oferuje. Realizacje biura są dowodem na to, że minimalizm we wnętrzu nie musi być zimny i pozbawiony charakteru. Inspiracja organiczną formą, wysokiej klasy materiały a przy tym wszechobecność natury - oto elementy, które budują wartość tych projektów. Poszukując inspiracji oraz innowacyjnego wykorzystania tradycyjnych materiałów takich jak drewno, kamień, metal czy szkło, zaufaj doświadczeniu i stylistyce, które proponują Genius Loci Architekci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%