› zapowiedzi
12:02 / 13.03.2019

Archeolog na szlaku Camino de Santiago. Spotkanie z Grażyną Nawrolską

Archeolog na szlaku Camino de Santiago. Spotkanie z Grażyną Nawrolską

fot. po lewej stronie: archiwum prywatne Grażyny Nawrolskiej

W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu znajduje się pielgrzymia muszla jakubowa z przełomu XIV i XV wieku! Odnalazła ją – podczas prac wykopaliskowych na elbląskiej starówce – elbląska archeolog Grażyna Nawrolska. 13 marca 2019 r. Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wyjątkowe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.00 w Ratuszu Staromiejkim w Elblągu. 

Gościem Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba będzie Grażyna Nawrolska, miłośniczka średniowiecza i Hiszpanii.

Wędrówka szlakiem Camino de Santiago w Hiszpanii to nie tylko radość z wędrowania, ale również możliwość podziwiania niezwykłych zabytków – świadków historii Europy. O niezwykłych zabytkach na szlaku Camino de Santiago w Hiszpanii, opowie archeolog Grażyna Nawrolska, która podczas prac wykopaliskowych na elbląskiej Starówce odnalazła pielgrzymią muszlę jakubową z przełomu XIV i XV wieku. To wielki archeologiczny skarb i dowód, że już w średniowieczu Elblążanie pielgrzymowali do Santiago de Compostela w Hiszpanii. W Polsce jest tylko kilka egzemplarzy tak cennych muszli pielgrzymich.

Zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu w dniu 13 marca 2019 r. (środa). Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba ( www.facebook.com/pdsj.elblag ) kontynuuje cykl tegorocznych prezentacji poświęconych szlakowi Camino de Santiago.

 Camino de Santiago to sieć dróg oplatających Europę, a wszystkie one dążą do jednego celu, którym jest miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii. Część tego szlaku przebiega przez Elbląg  to Pomorska Droga św. Jakuba. Pomorska Droga zaczyna się w Kretyndze na Litwie, biegnie przez Rosję, wkracza do Polski na wysokości Braniewa i dalej przez Elbląg, Gdańsk, Lębork, Koszalin, Szczecin dochodzi do Rostocku w Niemczech, gdzie łączy się z kolejnymi Drogami św. Jakuba, zmierzając do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%