› bieżące
08:59 / 14.12.2013

Are you a champion? Organizatorzy zdradzają szczegóły dotyczące projektu Gaming Arena

Are you a champion? Organizatorzy zdradzają szczegóły dotyczące projektu Gaming Arena

„Are you a champion?” pytają nas organizatorzy na swojej stronie internetowej. Jeżeli na pytanie odpowiedziałeś twierdząco – zapraszamy serdecznie do najświeższej zapowiedzi największego turnieju gier komputerowych w północnej części Polski.

Mowa tu oczywiście o elbląskim turnieju Gaming Arena, organizowanym jak zawsze w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. Czy projekt ZSM GAME DAY zmienił tylko nazwę? Specjalnie dla naszych Czytelników odkrywamy wszelkie tajemnice z nim związane. Do rozmowy zaprosiliśmy dwie, znane z wcześniejszych edycji, osoby. Jest to Anna Woźniak, absolwentka ZSM oraz Klaudiusz Dembler, aktualnie drugoklasista.

Zacznijmy od początku. Co wiecie na temat Turnieju? Data, godzina, miejsce?

Turniej odbędzie się od 30 stycznia do 2 lutego, jest to czwartek, piątek, sobota, niedziela. W czwartek odbędą się pojedynki w Counter-Strike’u, natomiast pozostałe dni są poświęcone na League of Legends. Startujemy od godzin porannych, 8.30-9.00 tak, aby zawodnicy weszli, oswoili się z miejscem, zdążyli się zarejestrować. Miejsce oczywiście pozostaje bez zmian i nadal jest to Technikum Mechaniczne przy ul. Komeńskiego.

Jakie zmiany w stosunku do poprzednich edycji?

Ze względu na głosy graczy, którzy narzekali na małą ilość przerw pomiędzy stanowiskami postanowiliśmy zrobić małe „przemeblowanie”. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji całą aulę, natomiast strefa Fun Zone zostanie przeniesiona na korytarz tuż przy wejściu do szkoły. Ilość stanowisk zwiększa się z 4 do 5. Zwiększyliśmy ilość drużyn: w przypadku CS'a jest to zmiana z 12 na 16, natomiast w przypadku LoL'a - z 24 do 32.

Na korytarz będą wyprowadzone kamery?

Tak, na auli będzie zamontowana kamera z poglądem na całe pomieszczenie plus dodatkowo na innych projektorach będą standardowo pokazywane rozgrywki. Dodatkowo poświęcimy jednej projektor na stałe wyświetlanie harmonogramu rozgrywek - czego zabrakło w poprzednich edycjach.

Jakie atrakcje czekają w Fun Zone?

Oczywiście standardem są dwie konsole z odpalonym mini turniejem w gry FIFA oraz TEKKEN. Więcej szczegółów nie możemy niestety zdradzić. (nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dodatkowo zostanie wprowadzona w strefie Fun Zone mała gastronomia, w której uczestnicy i goście będą mogli zjeść zarówno ciepły posiłek, jak i szybką przekąskę). Warto zaznaczyć zmianę związaną z tą strefą – aby do niej wejść wystarczy przy wejściu okazać dowód tożsamości, bądź legitymację szkolną. Nie trzeba się zapisywać wcześniej, lecz, jeżeli ktoś jest chętny, może tego dokonać na oficjalnej stronie Turnieju.

A jak wygląda sprawa z bursą dla graczy spoza granic naszego miasta?

Pani dyrektor już wyraziła zgodę, bursa będzie udostępniona. Wystarczy, że podamy wcześniej listę osób, które będą korzystały z noclegu. Dziś znajdujemy się na etapie negocjacji ceny. Problem, który tutaj się pojawia jest taki, że wszelkie negocjacje i zapytania musimy kierować do Prezydenta Miasta, a nie do Pani dyrektor. A to wydłuża czas oczekiwania na odpowiedź.

A jakaś orientacyjna kwota za nocleg w bursie jest już znana?

25 złoty za noc od osoby (według informacji nieoficjalnych kwota ta ulegnie zmniejszeniu - przyp. red.).

Poruszmy rzecz najważniejszą – nagrody. Co macie do zaoferowania?

10 monitorów marki Samsung, 10 myszek Razer Deathadder 2013, 10 dysków przenośnych marki Seagate 500 GB każdy. Dodatkowo cztery najlepsze drużyny w rozgrywkach w League of Legends zostaną nagrodzone następująco: 1. miejsce: 3200 RP oraz skin Triumphant Ryze dla każdego gracza 2. miejsce: 2400 RP dla każdego gracza 3. miejsce: 1600 RP dla każdego gracza 4. miejsce: 800 RP dla każdego gracza. Łączna wartość nagród oscyluje w granicach 9 tysięcy złotych. Dodatkowo planujemy wprowadzić drobne nagrody w strefie Fun Zone.

Na Waszym fanpage’u pojawiły się informacje o możliwości zakupu koszulek…

Tak, będzie istniała taka możliwość. Dla Czytelników elblag.net prezentujemy poniżej jeszcze niepublikowane projekty. Tak będą wyglądały. Na dzień dzisiejszy nie możemy nawet podać orientacyjnych cen, ponieważ to wszystko zależy od tego jaką kwotę wynegocjujemy z drukarnią.

Ile osób jest związanych z organizacją Gaming Arena?

Liczba ta nie zmienia się i nadal wynosi około 50 osób. Tu też istotna zmiana w stosunku do lat poprzednich – zrobiliśmy roszady. Osoby, które będą przeznaczone do pomocy technicznej będą ściśle przez nas przetestowane po to, aby w czasie wydarzenia nie było żadnych przestojów. Będą to eksperci w swoich grach. Dodatkowo trudno tu nie wspomnieć o olbrzymiej pomocy szkoły. Dyrektor szkoły, Pan Mariusz Bachanek wspiera nas od samego początku. Daje nam salę, prąd, komputery i mnóstwo innych rzeczy, które są niezbędne przy organizacji tak dużej imprezy. To już nie jest impreza lokalna – na nasz turniej przyjeżdżają gracze z całej Polski. Marka Gaming Arena staje się rozpoznawalna na scenie CS i LoL. Promujemy nasze miasto, promujemy młodych ludzi. Elbląg już od kilku lat walczy o miano lidera w turniejach gier komputerowych – dzięki nam.

Zmieni się w jakimś stopniu wygląd sali?

Planujemy wprowadzić kilka drobnych akcentów, które dobitnie wskażą, że walczymy tutaj o naprawdę spore nagrody. Co prawda walka ta toczy się wirtualnie, jednak w dalszym ciągu jest to bitwa. Gwarantuję, że gracze będą zaskoczeni.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko się zarejestrować. Jak można to zrobić i jaki jest tego koszt?

Proces rekrutacji jest bardzo prosty. Wchodzimy na stronę www.gamingarena.pl w zakładkę zapisy, tam jest wszystko wyszczególnione, wystarczy uzupełnić pola. Następnie wystarczy kontakt do nas na fanpage’u lub na adres email team@gamingarena.pl. Koszt wynosi 100 złoty za drużynę LoL’a oraz 75 złoty za drużynę CS 1.6.

Nie uważacie, że ceny są za wysokie?

Sami gracze prosili o podwyższenie stawek. Na tle innych turniejów wypadamy całkiem dobrze.

Wspomnieliście, że gramy w CS 1.6, a nie, zgodnie z aktualną modą, w CS:GO. Skąd ta decyzja? Czy uważacie, że przez Wasz turniej scena 1.6 może się odrodzić?

Taka decyzja jest podyktowana trochę tradycją (1.6 był z nami od samego początku), trochę klimatem. Jest to gra unikalna, dla nas sentymentalna. Poza tym w niewielu miejscach w Polsce można pograć w 1.6 bardziej profesjonalnie – a u nas tak. Dodatkowo współpracujemy z projektem „Odrodzenie Counter-Strike 1.6” (https://www.facebook.com/odrodzeniecs16) więc na postawione w tytule pytanie raczej możemy odpowiedzieć twierdząco.

Dziękujemy serdecznie za rozmowę, życzymy sukcesów. Do tematu będziemy oczywiście powracać.

9
0
oceń tekst 9 głosów 100%