17:32 / 01.03.2014

Arka Gdynia - Concordia 6-2

W meczu sparingowym w Gdynii Concordia Elbląg przegrała 2-6 z Arką. Zespół gospodarzy wystąpił w mocnym składzie ze sprowadzonym z Lecha Poznań Bartoszem Ślusarskim. Świetny występ w pierwszej połowie nie zdołał wpłynąć na korzystny rezultat.

Zespół występujący w pierwszej lidze objął prowadzenie w 3 minucie kiedy to Ślusarski przejmuje futbolówkę w polu karnym i zdobywa gola. Jednak odpowiedź gości była błyskawiczna. W 5 minucie Kameruńczyk Song wyprzedził obrońców i z bliska nie miał problemów z celnym strzałem. W szeregach Concordii wystąpił dawny gracz zespołu z Gdyni Tomiku Fujikawa. W 14 miunucie minął Adriana Budkę jednak groźny strzał Japończyka w kierunku dalszego słupka z trudem obronił Michał Szromnik. Chwilę potem Shotaro Okada z 25 metrów trafił w poprzeczkę! Ten zawodnik mógł zdobyć bramkę w następnej sytuacji jednak minimalnie chybił. W 28 minucie Fujikawa podaje w pole karne a tam niepilnowany Song zdobywa drugą bramkę.

W drugiej części Arka dała popis, wykorzystując błędy rywala. W 63 minucie Ślusarski do Mateusza Szwocha i remis. W 68 minucie zdobywca gola tym razem dośrodkowuje z rzutu wolnego i zalicza asystę przy bramce Michała Rzuchowskiego. W końcówce spotkania wyjątkowa skuteczność Gdynian. W 80 minucie rzut karny wykorzystuje Ślusarski. Podanie napastnika na gola zamienia w 84 minucie Paweł Wojowski. Rzut rożny w 89 minucie i bramka Kamila Juraszka.

Arka Gdynia - Concordia Elbląg 6-2 (1-2)

Bramki: Ślusarski 3., 80. Szwoch 63., Rzuchowski 68., Wojowski 84., Juraszek 89.

Czerwona kartka: Broniarek

Arka: Szromnik - Budka (75' Wojowski), Cichocki (61' Juraszek), Sobieraj, Radzewicz (46'Cienciała), Tyszczenko (61' Kowalski), Szwoch, Pruchnik (46' Rzuchowski), Tomasik (46' Oleksy), Aleksander (61' da Silva), Ślusarski

Concordia: Hrynowiecki (46' Matłoka) - Nakatani, Broniarek (80' Pawłowski), Carlos, Bogdanowicz, Juanma, Burzyński (46' Haro), Okada (70' Lewandowski), Hector (64' Adolfo), Fujikawa (83' Galeniewski), Song (46' Zapata)