› sport
11:46 / 11.08.2015

Asics Gel Sensei, a Gel Volley Elite 3

Asics Gel Sensei, a Gel Volley Elite 3

Chyba każdy, kto zaczynał swoją przygodę z siatkówką, miał na nogach buty halowe marki Asics. Wśród siatkarzy cenione są one przede wszystkim za trwałość, lekkość, niezawodną wydajność oraz skuteczną amortyzację. W czasie treningów na halach zwracają na siebie szczególną uwagę modele Asics Gel Sensei i Gel Volley Elite.

Sportowcy zaufali modelom Gel Sensei i Gel Volley Elite nie tylko za wykorzystanie do ich produkcji innowacyjnych technologii. Wśród zalet siatkarze wymieniają możliwość idealnego dopasowania kształtu buta do każdej szerokości stopy, anatomii ciała oraz wagi zawodnika.

 

Asics Gel Sensei i Gel Volley Elite wspierają każdy kolejny krok


Modele Asics Gel Sensei 6 i Asics Gel Sensei 5 z Asics Gel Volley Elite 3 i Asics Gel Volley Elite 2 łączy jeden cel: wspierać zawodników i doskonalić każdy ich następny krok. Amortyzujące podeszwy, spersonalizowany kształt górnej części buta, niezawodna wentylacja oraz niska waga to cechy, które znajdziecie w butach Asics Gel Sensei i Gel Volley Elite.

Zarówno Asics Gel Sensei, jak i Gel Volley Elite genialnie wspierają rozbiegi, wybicia i lądowania. Kochają być zaskakiwane nieoczekiwanymi zmianami zwinnych akcji. Za taki stan rzeczy odpowiadają innowacyjne technologie: Dynamic Wrap oraz Wet Grip Rubber.
 

Cechy, które łączą modele Asics Gel Sensei z Asics Gel EliteDoskonała amortyzacja


System Wet Grip Rubber to już klasyka, o której Asics nie zapomina i stosuje ją w każdym kolejnym modelu buta siatkarskiego. Wzmocniona podeszwa zewnętrzna skutecznie wspomaga zawodników w najbardziej dynamicznych akcjach. Natomiast oryginalne rozwiązanie Dynamic Wrap, którego brakuje jedynie w modelu Asics Gel Elite 2, pozwala na odważne ruchy stopy siatkarzy w czasie gwałtownych i zwinnych wybić.


Świetny system wenetylacji


Wszystkie modele Asics mogą się pochwalić rewelacyjną technologią Magic Sole. Niezwykle praktyczny system otworów wentylacyjnych w podeszwie ma za zadanie w maksymalnie szybkim czasie odprowadzić wilgoć i nadmiar ciepła z wnętrza buta.


Wymarzony komfort


Za wygodę grania w butach do siatkówki Asics odpowiada technologia Personal Heel Fit. To ona sprawia, że buty idealnie dopasowują się do każdego kształtu stopy, zapewniając długotrwały komfort. Dodatkowo modele Asics Gel Elite 3 oraz Asics Gel Sensei 6 i Asics Gel Sensei 5 wyróżniają się specjalnym sposobem sznurowania Asymmetrical Lacing Design.
 

Co dzieli modele Asics Gel Sensei z Asics Gel Elite?


Marka Asics stara się w każdym nowym produkcie doskonalić sprawdzone funkcje. Dlatego w porównywaniu modeli znajdziemy więcej podobieństw niż różnic. Jednak słuchając opinii zawodowych siatkarzy o Asics Gel Sensei i Gel Volley Elite, możemy śmiało stwierdzić, że modele stawiają sobie na pierwszym miejscu trochę różne cele.


Asics Gel Sensei stawia przede wszystkim na stabilność


Asics Gel Sensei 6 i Asics Gel Sensei 5 wybierają najczęściej zawodnicy, którzy nie chcą powrotu do kontuzji i szukają doskonałej stabilizacji. Oprócz zaawansowanych technologii wspierających amortyzację w modelach Asics Gel Sensei 6 i Asics Gel Sensei 5 zastosowano technologię PGuard. System umieszczono w środkowej części buta, aby efektywnie wspierał siatkarzy w momencie obciążenia bocznej części stopy.


Zalety Asics Gel Sensei 6 i Asics Gel Sensei 5:

  • Doskonały ruch boczny
  • Świetna przyczepność
  • Rewelacyjna stabilność

Wady:

  • Mały wybór kolorystyki
  • Nieco cięższe od modelu Asics Elite


Asics Gel Volley Elite stawia przede wszystkim na moc wyskoku


Na Asics Gel Volley Elite 3 i Asics Gel Volley Elite 2 decydują się siatkarze, którzy lubią dominować w czasie gry. Dzięki tym modelom w szybkim czasie poprawiają siłę rozbiegu oraz mocnego wybicia. Tego typu działania są genialnie wspierane przez zastosowanie podwójnej gęstości podeszwy w środkowej części buta. Natomiast Sysytem Forefoot and Rearfoot GEL idealnie sprawdza się jako amortyzacja stopy w chwili jej uderzenia o podłoże oraz w momencie kiedy ciężar ciała przesuwa się na przednią część buta.


Zalety Asics Gel Volley Elite 3 i Asics Gel Volley Elite 2:

  • Idealne wsparcie dla doskonalenia mocy wyskoku
  • Świetna amortyzacja w przedniej i tylnej części buta
  • Rewelacyjne przyspieszenie
  • Odpowiednio lekkie

Wady:

  • Zbyt mały wybór kolorystyki

Zobacz wyjątkowe buty piłkarskie na https://teamsports.pl/.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%