› policja
10:23 / 22.03.2013

Atak CBŚ na mafię narkotykową w Elblągu

Atak CBŚ na mafię narkotykową w Elblągu

fot. KWP Olsztyn

Policjanci z CBŚ tym razem uderzyli w grupę przestępczą działającą na terenie Elbląga. Podczas dynamicznych zatrzymań obezwładnili czterech członków grupy zajmującej się handlem narkotykami. W mieszkaniu i piwnicy jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 1,7 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 50 tys. złotych. Podejrzanym zarzuca się obrót 25 kg marihuany i amfetaminy. Dzięki zatrzymaniu kluczowych członków grupy, został zlikwidowany jeden ze szlaków dostawy narkotyków.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, rozpracowując sprawę wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, wyeliminowali kolejne osoby mające związek z tym nielegalnym procederem. Tym razem funkcjonariusze uderzyli w grupę przestępczą działającą na terenie Elbląga.

19 marca br. grupy realizacyjne równocześnie weszły do czterech mieszkań. Podczas dynamicznego zatrzymania policjanci obezwładnili czterech członków grupy: 23-letniego Bartłomieja Z., 24-letniego Mateusza G., 28-letniego Pawła S. i 27-letniego Bartłomieja M. Podczas przeszukań, w jednej z piwnic i mieszkaniu przeznaczonym na magazyn, funkcjonariusze zabezpieczyli 1,7 kg amfetaminy. Część narkotyku była ukryta w pianinie. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Realizacja w Elblągu jest kontynuacją sprawy ze stycznia br. Wówczas w jednym z mieszkań także na terenie Elbląga został zatrzymany Maciej M. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego blisko kilogram amfetaminy. Usłyszał on zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W prowadzonym śledztwie, nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu, podejrzanym zarzuca się obrót 25 kg amfetaminy i marihuany.

Dzięki zatrzymaniu kluczowych członków grupy, został zlikwidowany jeden ze szlaków dostawy narkotyków.

Wczoraj cała czwórka została tymczasowo aresztowana. Mężczyznom, z których część już była notowana za przestępstwa narkotykowe, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6