› bieżące
16:00 / 19.06.2013

Autobusy nie zostały dopuszczone przez Policję

Autobusy nie zostały dopuszczone przez Policję

Policyjna kontrola dwóch autobusów podstawionych wczoraj na ul. Polną zakończyła się niedopuszczeniem pojazdów. Powodem był zły stan techniczny autobusów którymi dzieci miały jechać na wycieczkę.

Kierowcy i właściciele firm przewozowych przyzwyczaili się już do tego, że policjanci często kontrolują autobusy mające przewozić dzieci oraz młodzież na wycieczki. Zazwyczaj ich stan nie budzi zastrzeżeń. Przewoźnik wie o tym, że jeżeli podstawi niesprawny autobus to policjanci zatrzymają mu dowód rejestracyjny a zaplanowany wyjazd nie odbędzie się (z jego winy).

- Tak stało się właśnie wczoraj podczas kontroli wycieczkowych autobusów – mówi policjant ruchu drogowego KMP w Elblągu. – W pojazdach stwierdzono m.in. zły stan ogumienia oraz inne usterki, które wpływałyby bezpośrednio na bezpieczeństwo podróżujących. Przewoźnik nie mógł podstawić innych pojazdów wiec wycieczka nie doszła do skutku.

Planując wycieczkę i zgłaszając później autobus do policyjnej kontroli pamiętajmy o tym, że sprawdzanie stanu technicznego pojazdu trwa… nawet około 40 minut. Policjanci sprawdzają dokumenty, uprawnienia i trzeźwość kierującego, wyposażenie autobusu, a także stan techniczny układów hamulcowego i kierowniczego oraz to czy pojazd nie ma wycieków. Warto wiec umawiać w taki sposób przewoźnika aby zarezerwować odpowiednią ilość czasu na taka kontrolę.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%