› sport
11:29 / 29.11.2012

Awangarda Volley Liga: Gramy dla czystej przyjemności

Awangarda Volley Liga: Gramy dla czystej przyjemności

fot. Marianna Pietrzak

Za nami kolejny etap rozgrywek w amatorskiej lidze siatkówki. Wczoraj (28 listopada) w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 9 rozegrano dwa mecze: EKDP Truso - Nauka Jazdy ADAM oraz Sisley Volley Team - KOLEX Hale stalowe.

Grają przede wszystkim dla przyjemności i zdrowia, rozgrywki są świetną okazją do spotkania i wyrwania się z wiru codziennych obowiązków. Wśród uczestników można spotkać zarówno byłych zawodników, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, mimo, że młodzianami już nie są. Oczywiście atmosfera rywalizacji i chęć wygranej udzielają się każdemu, ale przecież nie chodzi o to, żeby wygrywać ponad wszystko: - Trenujemy raz w tygodniu, niestety częściej nie da rady, bo hale w Elblągu są pozajmowane - tłumaczy Łukasz, jeden z siatkarzy drużyny Nauka Jazdy ADAM - Pomysł na granie wziął się stąd, że zebraliśmy grupę byłych zawodników Truso. Mamy sponsora, który pomaga nam w turniejach, ale tak naprawdę gramy dla czystej przyjemności. Na co dzień studiujemy lub pracujemy.

Oczywiście zabawa jest najważniejsza, ale walka o punkty w lidze nie jest traktowana ulgowo. Siatkarze ADAMA wygrali pojedynek z EKDP Truso 3:0, dzięki tej wygranej ADAM umocnił się na pozycji lidera w Awangarda Volley Liga.
Drugi mecz był równie emocjonujący, zwłaszcza, że jak przyznał kapitan drużyny Sisley Łukasz Pocałujko, nie trenowali oni przez ostatnie dwa miesiące. - Nastawienie mamy bardzo pozytywne, pragniemy wygrać - uśmiecha się Łukasz Pocałujko. Tak naprawdę, przez ostatnie dwa miesiące w ogóle nie trenowaliśmy, jedynie graliśmy razem na meczach w lidze. Jesteśmy chyba jedyną drużyną finansowaną z własnych środków, ale bez względu na to, dążymy do wygrania ligi - dodaje kapitan drużyny..

Siatkarze Sisley pokonali Kolex 2:1, zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

- Drużyna Nauka Jazdy ADAM już od roku, czy nawet dłużej, dominuje w naszej lidze - przyznaje Sędzia amatorskiej ligi siatkówki, Maciej Pfeiffer. Nie mają sobie równych, prezentują dobry sportowy poziom, i co najważniejsze, widać u nich spontaniczność i świetną komunikację - podkreśla sędzia. Niektórzy z nich trenowali wyczynowo, co widać, ale są też tacy, którzy bawią się piłką siatkową. Jest to świetna rozrywka dla miłośników tej dyscypliny sportowej. Patrząc na frekwencję, to z roku na rok jest coraz mniej drużyn. - Nie wiem, czy to kwestia braku finansów, czy braku czasu, rozgrywki są w tygodniu, może dlatego - komentuje Maciej Pfeiffer. Już teraz mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, aby również w przyszłym roku nie zabrakło w kalendarzu imprez sportowych amatorskiej ligi siatkówki - przekonuje sędzia.


Wyniki:
EKDP Truso - Nauka Jazdy ADAM 0:3 (18:25, 15:25, 13:25)
Sisley Volley Team - Kolex Hale Stalowe 2:1 (25:23, 27:25, 18:25)

22
0
oceń tekst 22 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20