› bieżące
15:48 / 30.12.2014

Awangarda Volley Liga po pierwszej rundzie

Jeszcze w starym roku, zespołu uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi, zakończyły pierwszy etap rywalizacji o tytuł amatorskiego mistrza Elbląga. Na półmetku rundy zasadniczej fotel lidera zajmują siatkarze zespołu LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam.

W ostatnim meczu pierwszej rundy, prowadzący w rozgrywkach LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam zmierzył się z trzecią w tabeli ekipą KAM. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli siatkarze LOGBARTRANS, którzy do tej pory mieli na swoim koncie komplet zwycięstw, a do tego w siedmiu rozegranych meczach stracili zaledwie seta. I to właśnie lider lepiej rozpoczął mecz, zwyciężając pierwsza partię 25:14. W drugim secie, rywale poprzeczkę zawiesili już zdecydowanie wyżej, ale i tak ponownie triumfował LOGBARTRANS, zwyciężając 25:19. Wydarzenia na boisku całkowicie odmieniły się w ostatniej partii. Po wyrównanym początku seta, w końcówce tym razem lepiej spisali się siatkarze zespołu KAM i to oni wygrali trzeciego seta 25:18, tym samym zapisując na swoje konto jeden punkt.

Zdecydowanie mniej pracy w swoim ostatnim meczu w tym roku miał wicelider. Siatkarze ZNP na zakończenie pierwszej rudny zmierzyli się z Techtransem i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. ZNP w każdej z trzech partii dominowało na boisku, wygrywając kolejno 25:19:25:19 i 25:18. Jednak największą niespodziankę na zakończenie pierwszej rundy sprawili siatkarze zespołu Merkury. Drużyna, która w siedmiu wcześniejszych meczach ani razu nie wygrała, tym razem okazała się lepsza od wyżej notowanego zespołu Sisley Volley Team. Merkury, pierwszą partię wygrał 25:16, a w drugiej zagrał jeszcze lepiej, rozbijając swoich przeciwników 25:14. Siatkarze Sisley Volley Team „obudzili się” dopiero w trzecim secie, wygranym 25:16.

W pierwszej rundzie zdecydowanie najlepszym zespołem był LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam. Ubiegłoroczni wicemistrzowie, w ośmiu meczach obecnego sezonu, zainkasowali komplet zwycięstw. LOGBARTRANS na półmetku rundy zasadniczej może także pochwalić się najlepszym bilansem wygranych setów. Lider zwyciężył w 22 partiach, a po jednym secie stracił jedynie w meczach z ZNP i KAM. Na drugim miejscu w tabeli plasuje się ekipa ZNP, która do lidera traci zaledwie jeden punkt. ZNP w ośmiu meczach tylko raz schodziło z boiska pokonane, a w całej pierwszej rundzie przegrało zaledwie trzy sety. Strata kolejnych ekip do prowadzącej dwójki jest już zdecydowanie większa. Trzeci KAM traci do lidera sześć oczek, a czwarta ekipa Kolex Hale Stalowe, aż osiem punktów. W dole tabeli znajdują się Merkury i Sisley Volley Team, czyli drużyny które w pierwszej rundzie wygrały tylko po jednym spotkaniu.

Obecnie siatkarze amatorzy przebywają na zasłużonej świąteczno-noworocznej przerwie. Na boiska wrócą w poniedziałek 12 stycznia. Na inaugurację rundy rewanżowej MKS Truso zagra z zespołem Kolex Hale Stalowe, a Merkury Elbląg zmierzy się z ZNP. Mecze Awangarda Volley Liga rozgrywane są w poniedziałki i czwartki o godz. 20:15 w hali Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Druga runda zakończy się 23 marca, a po niej zespoły przystąpią do fazy play-off. Na tym etapie rozgrywek udział w dalszej rywalizacji weźmie osiem drużyn. W tym gronie zabraknie juniorów MKS Truso, którzy w rozgrywkach Awangarda Volley Liga występują towarzysko.

Po raz ostatni w tym roku w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Radosław Jakubiec z zespołu Kolex Hale Stalowe, do którego powędrowało podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.