12:02 / 14.01.2014

Awangarda Volley Liga zbliża się do finiszu

W drużynowej rywalizacji siatkarskiej ligi amatorów prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji trwają pojedynki decydujące o lokatach końcowych w Awangarda Volley Lidze. Przypominamy, że do grupy finałowej awansowało sześć najlepszych zespołów po wstępnej fazie eliminacji, a pozostałe rozpoczęły spotkania o miejsca od 7 do 12.

Pierwsza po przerwie świąteczno – noworocznej walkę o mistrzostwo ligi rozpoczęła grupa finałowa. W meczu lidera nie doszło do sensacji. Zmotywowani kompletem dotychczasowych zwycięstw, w których stracili tylko jednego seta siatkarze drużyny Nauka Jazdy ADAM pokonali zespół KAM 3:0 (25:15, 25:20, 25:14). Nie powiodło się także teamowi ADAR Spedycja międzynarodowa, który uległ drużynie Nauka Języków REGENT 0:3 (17:25, 16:25, 23:25). Największe emocje w tym pojedynku były w trzeciej partii meczu, ale do urwania seta zwycięzcom nie doszło.

W grupie rywalizującej o miejsca od 7 do 12 rozegrano dwa spotkania. W pierwszym Chill Out po walce uległ Silsey Volley Team II 1:2 (23:25, 25:18, 14:25), natomiast w drugim kolejne zwycięstwo zanotowała drużyna KOLEX Hale stalowe ogrywając zespół Merkury Elbląg 3:0 (25:16, 25:20, 25:16)