› bieżące
11:21 / 14.06.2018

Awaria pochylni w Jeleniach opanowana. Wznowiono żeglugę

Awaria pochylni w Jeleniach opanowana. Wznowiono żeglugę

fot. archiwum Elblag.net

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku) ponformowało, że w dniu 13 czerwca pochylnia Jelenie w systemie Kanału Elbląskiego została otwarta dla żeglugi.

Przypomnijmy, że w kwietniu, podczas prób technicznych, uległa awarii i od tego czasu była nieczynna. W związku z tym, że znajduje się ona w systemie pochylni, rejsy turystyczne szlakiem Kanału Elbląskiego stanęły pod znakiem zapytania. Pochylnia Jelenie jest drugą z kolei pochylnią, jeśli płyniemy od strony Elbląga lub czwartą z kolei, jeśli pyniemy od strony Ostródy.  

Mimo awarii wymienionej powyżej pochylni, w dniu 28 kwietnia Kanał Elbląski został otwarty dla żeglugi. Udostępniono wszystkie śluzy i cztery pochylnie: Całuny, Oleśnica, Kąty i Buczyniec. Warto nadmienić, że w ubiegłym roku awarii ulegała pochylnia w Oleśnicy. Awarie zdarzaja się pomimo kosztownej (115 mln zł, z czego 48 mln z funduszy unijnych) i kompleksowej rewitalizacji Kanału Elbląskiego, która trwała od października 2012 do maja 2015 r. Obejmowała ona kapitalny remont na odcinku pięciu zabytkowych pochylni (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, i Całuny), czterech śluz (Miłomłyn, Zielona, Ostróda, Mała Ruś) oraz odmulanie i umocnienie linii brzegowej niektórych odcinków. 

Godziny otwarcia pochylni kanału Elbląskiego (Buczyniec, Katy, Olesnica, Jelenie i Całuny) 

poniedziałek - piątek: 8:00 - 19.:00

sobota, niedziela i święta: 8.00 - 19.00.

Przewidywany termin zakończenia przejść przez pochylnie i śluzy określono w tym roku na dzień 30 września 2018 r. (niedziela)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%