› bieżące
10:06 / 05.09.2012

Awaria trakcji tramwajowej na Browarnej. Tramwaje nie kursują

Awaria trakcji tramwajowej na Browarnej. Tramwaje nie kursują

fot. Konrad Kosacz

Dziś (5 września) około godziny 8.15, wyjeżdżająca z placu budowy przy ulicy Portowej wywrotka zahaczyła i zerwała trakcję tramwajową. Ruch tramwajów został wstrzymany. Awaria była na tyle dotkliwa, że uszkodziła mocowanie trakcji na kilku słupach. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

- Kierowca samochodu ciężarowego (wywrotki) nie opuścił skrzyni ładunkowej i w ten sposób przejechał przez skrzyżowanie. W trakcie przejazdu zerwał trakcję elektryczną linii tramwajowej - informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - 38-letniego kierującego zatrzymali policjanci. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się, że najprawdopodobniej zapomniał opuścić skrzyni ładunkowej i ruszył pojazdem.

38-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz 6 punktami karnymi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Usuwanie powstałych szkód może potrwać nawet dobę.

Jak informuje Michał Górecki z ZKM w Elblągu, przerwa w komunikacji tramwajowej potrwa aż do odwołania. Ile czasu potrwają utrudnienia, dowiemy się dopiero po oszacowaniu szkód przez techników Tramwai Elbląskich.

Do godziny 9.30 prowadzono intensywne prace w celu udrożnienia mostu Unii Europejskiej, który był zablokowany uszkodzoną trakcją. W tej chwili ruch w okolicy ulic Brzeskiej,Trasy Unii Europejskiej i Browarnej odbywa się normalnie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 11