› bieżące
09:39 / 01.10.2013

Azja Centralna - etniczność i krajobraz w obiektywie

Azja Centralna - etniczność i krajobraz w obiektywie

Zapraszamy na wystawę ilustrującą życie codzienne, obyczaje oraz piękno krajobrazu Kirgistanu i Uzbekistanu. - Warto ruszyć w podróż w ten malowniczy, a przecież tak mało znany zakątek świata, poznać jego rzeczywistość i sprawy mieszkańców – mówi Przemysław Chwała. Wystawę fotografii będzie można obejrzeć w październiku i listopadzie w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ.

 

Jak wyobrażacie sobie życie w kraju, którego 90% powierzchni stanowią góry (Kirgistan), albo blisko 80% to pustynie (Uzbekistan)? Jak wygląda świat u styku wielkich kultur i narracji; postsowieckiej i rosyjskiej, muzułmańskiej oraz pasterskiego stepu?” Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w październiku i listopadzie w Galerii Filar Sztuki, gdzie zostaną zaprezentowane fotografie z dwóch wyjazdów trekkingowo - badawczych Autora. Zapraszamy wszystkich chcących zadziwić się światem, człowiekiem, kulturą do Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, w sobotę w godz. 9-14 oraz 11 października o godz. 18:00 na spotkanie z autorem i prezentację filmu z podróży do Azji Centralnej.

 

Przemysław Chwała jest elblążaninem. W 2006 r. ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka. Jest absolwentem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Podróż do Azji odbył w latach 2008-2011 w ramach badań naukowych.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%