› zapowiedzi
10:30 / 02.01.2013

BAABA, GABA KULKA i BUNIO - koncert w Mjazzdze

BAABA, GABA KULKA i  BUNIO - koncert w Mjazzdze

Wspaniałe rozpoczęcie nowego roku. Pierwszy koncert w Mjazzdze od razu z grubej rury! Na scenę wyjdą fenomenalni BAABA z GABĄ KULKĄ i BUNIEM (D4D)!!! Koncert 8 stycznia o 20:15. 

Baaba właśnie wyszła ze studia, gdzie nagrała swoje wersje zapomnianych przebojów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Towarzyszą jej starzy znajomi – Gaba Kulka i Michał Skrok (czyli bunio z Dick4Dick). Materiał nagrano pod okiem Maćka Cieślaka w jego analogowym Studio im. Adama Mickiewicza. EPka ukaże się nakładem Lado ABC, najpierw w formie mp3, a następnie jako winyl już w styczniu 2013.

W roku 2012 Baaba wydałą album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong Vampire”), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę. Ostatnio powstał też wideoklip do jednego z utworów z płyty – „Sarah's Song” w reżyserii Kasi Nalewajki. 

Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz panem Buniem (Dick 4 Dick) przygotował specjalny program, na który składają się nieco zapomniane piosenki polskie z lat 60 i 70, trochę muzyki filmowej stworzonej niegdyś do rożnych polskich filmów, oraz nieśmiertelne przeboje Baaby i Iron Maiden. Skład ten zaprezentował się już publiczności warszawskiej podczas festiwalu "Niewinni Czarodzieje". Wykonanie takich utworów, jak "Metalowcy" grupy Porum, czy "Piastelsi" zepołu Dzikusy przysporzyło zespołowi chwały, a publiczności nieudawanej przyjemności. Gabriela i m.bunio.s czarują głosami i sceniczną charyzmą, Baaba popisuje się swoim muzycznym kunsztem. Czego chcieć więcej.
Zapraszamy na styczniowy koncert grupy.
Występują:
Gaba Kulka - śpiew, organy
m.bunio.s – śpiew
Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew, organy
Bartosz Weber - gitara
Macio Moretti - perkusja
Tomasz Duda - saksofon tenorowy, flet poprzeczny, organy, tamburyno, śpiew

(źródło: mjazzga.pl)

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%