› relacje
19:23 / 04.08.2013

Babu Król czyli Budyń i Bajzel na inaugurację Nocy Poezji

Babu Król czyli Budyń i Bajzel na inaugurację Nocy Poezji

fot. Konrad Kosacz /elblag.net

Wczoraj na inaugurację Elbląskich Nocy, Festiwalu Piosenki Wartościowej w muszli koncertowej w Parku Bażantarnia swoją interpretację poezji Edwarda Stachury zaprezentował duet Babu Król. Mało osób na widowni i półgodzinne opóźnienie nie przeszkodziło temu by występ sie udał.

- Dla mojego i wcześniejszego pokolenia Stachura był poetą znanym, popularnym, potem nagle został zapomniany. Ten projekt zrodził się z potrzeby przypomnienia go i wskrzeszenia – powiedział na wstępie „Budyń” czyli Jacek Szymkiewicz, wokal, saksofon tenorowy i sopranowy.
Rozczarowująco mało było publiczności, jednak nie przeszkadzało to muzykom, którzy dawali z siebie wszystko. Poza samym, wspaniałym alternatywnym brzmieniem, artyści dawali z siebie dużą dawkę pozytywnej energii. Szczególnie Budyń, który podczas występu raczył wszystkich zgromadzonych swoim ekspresyjnym tańcem. Jacek Szymkiewicz, dość znany ze swojego dowcipnego podejścia cały czas utrzymywał kontakt z publicznością, często pomiędzy piosenkami ją rozbawiając.
Ostatni utwór miał być zagrany pod warunkiem, że ludzie połączą się w pary i zaczną tańczyć, i tak się stało! Po koncercie muzycy rozdali kilka autografów fanom.

Babu Król to duet muzyków związanych z zespołem Pogodno. Współtworzą go Piotr „Bajzel” Piasecki (wokal, gitara, efekty, gitara basowa) oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz (wokal, saksofon). Płytę „Sted” z interpretacjami poezją Edwarda Stachury wydali w zeszłym roku. Ich muzyka to dawka magicznego alternatywnego brzmienia. Zespół w tej chwili kończy nagrywać już nową płytę.

Mateusz Turczyk

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 24