› sport
06:30 / 07.06.2018

Bachata na bulwarze (+ zdjęcia)

Bachata na bulwarze (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Widok elblążan tańczących na elbląskiej starówce w rytm latynoskich rytmów budzi coraz mniejsze zdziwienie, gdyż zdążył już wpisać się w krajobraz miasta. Wszak to nie pierwszy już sezon i nie pierwszy raz w tym roku, kiedy mogliśmy zobaczyć niecodzienny obraz około 30 miłośników bachaty, salsy i kizomby oddających się gorącym rytmom na Bulwarze Zygmunta Augusta nad rzeką Elbląg.

Wczoraj, 6 czerwca, towarzyszyliśmy im po raz pierwszy w tym roku. Wiele osób narzeka, że na Starym Mieście brak jest życia. Wczorajszy wieczór nie był wyjątkowy, gdyż praktyka tańczenia bachaty (bo ten taniec, z trzech wyżej wymienionych, cieszy się największą popularnością) na bulwarze na stałe zagościła w tym miejscu. Blaski zachodzącego słońca rozświetlały twarze tancerzy zanurzonych w karaibskich rytmach, a my z radością obserwowaliśmy jak elbląska starówka wraca do życia.

Jacek Cholewiński, który zapoczątkował zajęcia salsy, bachaty i kizomby w Elblągu, ma już swoich pomocników. Dowiedzieliśmy się, że tańce latino w terenie są częścią Projektu Salsa Elbląg - zajęć tanecznych prowadzonych w każdy poniedziałek (godz. 18.00) w sali Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Robotniczej 246.

-----------

Bachata to taniec tańczony w grupach w rytm muzyki o tej samej nazwie, pochodzący z Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykanymi motywami są: miłość, tęsknota, rozstanie, złamane serce. Jedną z cieszących się największą popularnością grup muzycznych tworzących bachatę jest dominikański zespół Aventura.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20