› bieżące
10:19 / 08.09.2015

Badanie czytelników elblag.net – analiza wyników

Badanie czytelników elblag.net – analiza wyników

Przez kilkanaście dni zbieraliśmy informacje w naszym pierwszym, oficjalnym badaniu czytelników serwisu elblag.net. Te dane są dla nas niezbędne, pozwolą nam dostosować poziom treści tak, aby idealnie wpasowywał się w gusta naszych odbiorców. Dostaliśmy również kilkadziesiąt cennych uwag na temat nie tylko naszej pracy, ale i również funkcjonalności samego serwisu.

Przede wszystkim chcieliśmy serdecznie podziękować za wszystkie wypełnione ankiety. To tak jak na wyborach – my daliśmy Wam narzędzie, dzięki któremu mogliście zmienić nas i nasz serwis. Wszystko zależało od Waszej decyzji i Waszych chęci.

1. Statystyczny Czytelnik elblag.net

Według ankiet naszym Czytelnikiem jest przede wszystkim mężczyzna (70,6%). Ma on od 15 do 35 lat (60,8%) i posiada wyższe wykształcenie (49,0%). Większość z Was pochodzi, co oczywiste, z Elbląga. Emigracja jest jednak widoczna: Dania, Stany Zjednoczone, Londyn – takie odpowiedzi również się pojawiały.

Nasz Czytelnik najprawdopodobniej jest przedsiębiorcą bądź pracuje jako urzędnik.

72,5% osób odwiedza nasz serwis codziennie. Co kilka dni – 19,6%.

Statystyczny Czytelnik przeznacza na nasz serwis 15-45 minut dziennie.

Na nasz serwis trafia bezpośrednio (74,5%) wpisując adres strony w przeglądarce.

2. Serwis elblag.net

Większość z Was stwierdziło, że nasz serwis jest jak najbardziej przejrzysty i bardzo dobrze wygląda (pod względem wizualnym). Największym zainteresowaniem cieszą się artykuły oraz galerie zdjęć.

Największe zarzuty w kierunku serwisu i redakcji: mała „dociekliwość” w podejmowanych tematach, traktowanie tematów „po macoszemu”, opóźnienie w publikacji treści.

Z drugiej strony: nasze teksty są przede wszystkim ciekawe (39,2%), inne (23,5%), nudne (13,7%).

Nasza najmocniejsza strona? Przede wszystkim transmisje LIVE oraz... szybkość ukazywania się informacji (?). Jesteśmy chwaleni również za zaangażowanie się prezentację lokalnych problemów – nawet tych najprostszych. Respondenci pochwalili nas również za galerie zdjęć oraz wygląd serwisu.

4
3
oceń tekst 7 głosów 57%