› bieżące
14:32 / 19.11.2014

Badmintoniści z siedmiu miast znów odwiedzili Elbląg

Po raz drugi w obecnym sezonie sala sportowa IV LO zapełniła się miłośnikami badmintona. W II turnieju klasyfikacyjnym pod siatką rywalizowali zawodnicy nie tylko z Elbląga, ale także: Gdańska, Gdyni, Działdowa, Bartoszyc, Gniewu, Godkowa i Szemud.

W drugich zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Badmintonie, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wystartowało 5 zawodniczek, 18 zawodników, 9 par deblowych mężczyzn, 4 pary deblowe kobiet oraz 9 par mieszanych (mikst). Tradycyjnie zawody stały na wysokim poziomie, a wiele pojedynków było bardzo zaciętych i wyrównanych.

Tym razem rywalizację rozpoczęły pojedynki w grach mieszanych czyli tzw. mikstach. Tu najlepiej poradziła sobie para gdańsko-elbląska Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz, która na początek ograła 2:0 parę Ewa Dębogórska/Przemysław Jaśniewski, a następnie po zaciętym meczu pokonała duet Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocoń 2:1. W pojedynku o pierwsze miejsce także emocji nie zabrakło, a zwycięski duet tym razem okazał się lepszy od pary Agnieszka Butkus/Marek Kallas zwyciężając 2:1. Trzecie miejsce przypadło parze Beata Ostaszewska/Oleg Dziewanowski. Następnie rozegrane zostały gry pojedyncze zarówno kobiet jak i mężczyzn, które także przyniosły sporo emocji.

Wśród pań najlepiej zaprezentowała się gdynianka Elżbieta Fularczyk. Zwyciężczyni z poprzedniego miesiąca, tym razem rozegrała dwa pojedynki i oba wygrała bez straty seta. W pierwszej grze pokonała Agnieszkę Butkus z Gdańska, a w meczu finałowym okazała się lepsza od reprezentantki Gniewu Martyny Śledź. Trzecia lokata przypadła dla innej gdańszczanki Doroty Rajczyk. Warto zaznaczyć, że przed miesiącem, w pierwszym turnieju klasyfikacyjnym, kolejność na podium była identyczna.

Nieco inaczej wyglądała klasyfikacja wśród panów w kategorii wiekowej do 39 lat. Zwycięzca z ubiegłego miesiąca Leszek Wild tym razem znalazł się dopiero na siódmym miejscu. Jego słabszą postawę wykorzystał zawodnik z Godkowa Lucjan Kirol, który na początek wygrał dwa pojedynki 2:0 i 2:1 a w finale okazał się lepszy od Tomasza Macielaka, zwyciężając 2:0. Trzecia lokata przypadła dla Krzysztofa Macielaka z Gdańska. Równie ciekawie było także w kategorii mężczyzn 40 lat i starsi. Tu zwyciężył gdańszczanin Michał Ciołek, dla którego były to pierwsze zawody w obecnym sezonie. W finale, nie bez problemów, pokonał zawodnika z Działdowa Dariusza Rochonia 2:1. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii wiekowej uplasował się Oleg Dziewanowski.

Na zakończenie odbyła się rywalizacja w grach podwójnych pań i panów. Wśród przedstawicielek płci pięknej triumfował debel Elżbieta Fularczyk/Beata Ostaszewska. Panie z Trójmiasta w trzech pojedynkach nie straciły nawet seta i podobnie jak po pierwszym turnieju klasyfikacyjnym, także tym razem mogą dopisać na swoje konto kolejne 40 punktów w klasyfikacji generalnej. Druga lokata przypadła deblowi Ewa Dębogórska/Dorota Rajczyk, a trzecie zdobyła para Izabela Majchrzak/Magdalena Stankiewicz. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężył debel elbląsko-gdański. Para Krzysztof Macielak/Sławomir Narusz w swoim pierwszym pojedynku pokonała duet Marek Kallas/Mateusz Kallas 2:1, następnie okazali się lepsi od pary Lucjan Kirol/Mariusz Kirol, wygrywając 2:0, a w finale ograli debel Olaf Nocoń/Leszek Wild 2:1.

Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu. Kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę 14 grudnia o godz. 9:00 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8:00–8:45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.