23:22 / 02.12.2013

Badmintonowe pojedynki w turnieju Grand Prix Elbląga

W drugim turnieju szóstej edycji Grand Prix Elbląga w badmintonie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowało 6 zawodniczek i 15 zawodników, 6 par deblowych mężczyzn, 3 par deblowych kobiet oraz 4 par mieszanych. Rywalizację pań wygrała Elżbieta Fularczyk pokonując w finale 2:1 Martynę Śledź, a w pojedynku o trzecią lokatę Dorota Rajczyk-Gałkowska zwyciężyła 2:0 Jolante Grzelak.

W kategorii mężczyzn do 39 lat zwycięzca został Krzysztof Macielak wygrywając 2:0 w finale z Leszkiem Wildem. Trzecią lokatę wywalczył Sławomir Narusz, który pokonał Olafa Nocunia 2:1.

W finale kategorii mężczyzn „40 lat +” Janusz Ponichtera pokonał 2:1 Jerzego Machelskiego, a w pojedynku o trzecie miejsce Ryszard Sarzyński wygrał 2:0 z Olgiem Dziewianowskim.

Debel pań to zwycięstwo pary Dębogórska Ewa / Rajczyk-Gałkowska Dorota, która wyprzedziła duety Butkus Agnieszka / Śledź Martyna oraz Ostaszewska Beata/Sawicka Iwona.

W turnieju deblistów sukces duetu Nocuń Olaf/Wild Leszek przed parami Macielak Krzysztof /Narusz Sławomir oraz Dziewianowski Oleg/Machelski Tomasz.

W grze mieszanej (mixt) najlepsza para Dorota Rajczyk Gałkowska i Leszek Wilk przed duetami Buktus Agnieszka i Kallas Marek oraz Oleg Dziewanowski oraz Fularczyk Elżbieta i Nocuń Olaf.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.mosir.elblag.eu na której podajemy komplet wyników oraz galerię zdjęć z Grand Prix Elbląga w badmintonie.

Kolejny turniej zostanie rozegrany 8 grudnia w hali IV LO przy ul. Sienkiewicza. Zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 8:45. Początek gier godz. 9:00

Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach indywidualnych i 5 zł od pary w grach podwójnych.