› bieżące
09:25 / 19.09.2014

Bądź aktywny w każdym wieku

Bądź aktywny w każdym wieku

Masz więcej niż 50 lat? Siedzisz w domu, a chciałbyś aktywnie spędzać czas? Weź udział w bezpłatnych zajęciach sportowo-ruchowych organizowanych specjalnie dla seniorów.

Zajęcia gimnastyczno-taneczne, Nordic Walking, aqua fitness, pieszy rajd – to wszystko odbędzie się w ramach projektu „Bądź aktywny w każdym wieku". Wszystko po to, by stworzyć możliwość aktywnego wypoczynku dla osób dorosłych i seniorów. Przygotowywane formy aktywności fizycznej i sposoby spędzania czasu wolnego mają zaszczepić w uczestnikach projektu chęć prowadzenia zdrowego stylu życia. Raz w miesiącu będą odbywały się także spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin związanych ze zdrowym trybem życia: psychologiem, dietetykiem, rehabilitantem i ratownikiem medycznym. Projekt realizowany będzie do grudnia, a na jego zakończenie odbędzie się integracyjny turniej tańca dla seniorów.

- Zakładanym rezultatem jest promocja aktywnego trybu życia wśród jak największej liczby seniorów, stworzenie im możliwości udziału w programach aktywizacji ruchowej, a także przeciwdziałanie nadwadze i otyłości – mówią organizatorzy projektu.

Pierwsze spotkanie dla seniorów zaplanowano na 29 września. O godz. 10 spotkają się oni na parkingu przy wiatach w Bażantarni, gdzie odbędą się zajęcia Nordic Walking. Uczestnicy proszeni są o zabranie kijków. Osoby, które ich nie mają mogą zgłosić chęć wypożyczenia organizatorom (do 26 września).

W projekcie „Bądź aktywny w każdym wieku" mogą wziąć udział seniorzy powyżej 50 roku życia z Elbląga i okolic. Udział jest bezpłatny, ale o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 609 977 220 lub 55 611 01 30/40 (w godz. od 8 do 16). Zgłoszenia na pozostałe zajęcia przyjmowane są do 30 września.

Projekt „Bądź aktywny w każdym wieku", realizowany przez Stowarzyszenie Jantar oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Elbląg ds. seniorów, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%