› zapowiedzi
10:51 / 23.11.2012

Bajkowa Wyspa - Basia i przedszkole. Spotkanie dla dzieci w filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej

Bajkowa Wyspa - Basia i przedszkole. Spotkanie dla dzieci w filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej

fot. nadesłane

We wtorek 27 listopada o godz. 17.00 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędą się kolejne zajęcia pod hasłem”Bajkowa Wyspa”. Tym razem dzieci i ich opiekunowie poznają jedną z historii o Basi z cyklu książek Zofii Staneckiej oraz wezmą udział w przygotowanych zabawach. Wstęp wolny.

Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. „Basia i przedszkole” to historia o potrzebie posiadana bratniej duszy, również o tolerancji. Tak jak inne książeczki z Basią w roli głównej -  uczy i bawi jednocześnie. Seria Zofii Staneckiej o Basi była nominowana do nagrody Dziecięcego Bestsellera Roku 2008 - DONGI. Znalazła się wśród najlepszych i najwartościowszych książek wybieranych przez dzieci i dorosłych.

Drogi rodzicu!
„Każda bajka to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem i budowania więzi. Czytanie dzieciom wartościowych książek, rozmowa o ich treści, kształtowanie potrzeby i nawyku czytania jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia, mądrości życiowej, wyobraźni i wrażliwości moralnej.” / (I. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”)

Filia nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1, to nowy punkt na mapie Elbląga, gdzie rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. W przestrzeni biblioteki, w pomieszczeniu wydzielonym specjalnie dla najmłodszych dzieci odbywają się zajęcia pod nazwą „Bajkowa wyspa”. Inspiracją do tych zajęć są oczywiście książki i ich bohaterowie. Serdecznie zapraszamy!!!

(źródło: Biblioteka Elbląska)

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%