› zapowiedzi
09:43 / 17.12.2012

Bajkowa Wyspa - Gwiazdkowy Prezent. Spotkanie dla dzieci w filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej

Bajkowa Wyspa - Gwiazdkowy Prezent. Spotkanie dla dzieci w filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej

We wtorek 18 grudnia o godz. 17.00 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Bajkowa Wyspa”, na które zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym. Podczas zajęć uczestnicy poznają historię sympatycznej myszki i wezmą udział w grach i zabawach.

W trakcie spotkania dzieci poznają historię sympatycznej myszki Pysi i innych zwierzątek z książki „Gwiazdkowy prezent” Christine Leeson. Dowiedzą się również, skąd wziął się zwyczaj strojenia świątecznego drzewka, posłuchają kolęd, wykonają własną choinkę, wezmą udział w przygotowanyh grach i zabawach.

Drogi rodzicu!

Każda bajka to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem i budowania więzi. Czytanie dzieciom wartościowych książek, rozmowa o ich treści, kształtowanie potrzeby i nawyku czytania  jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia, mądrości życiowej, wyobraźni i wrażliwości moralnej  

(I. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”)

Zajęcia są bezpłatne.

Filia nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1, to nowy punkt na mapie Elbląga, gdzie rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. W przestrzeni biblioteki, w pomieszczeniu wydzielonym specjalnie dla najmłodszych dzieci odbywać się będą zajęcia pod nazwą „Bajkowa wyspa”. Inspiracją do tych zajęć będą oczywiście książki i ich bohaterowie. Serdecznie zapraszamy!!!
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%