› bieżące
11:12 / 13.12.2013

Balet Jezioro Łabędzie - wygraj podwójne zaproszenia!

Balet Jezioro Łabędzie - wygraj podwójne zaproszenia!

fot. nadesłane

"Jezioro łabędzie" to najbardziej znane i cenione dzieło w całej historii tańca klasycznego. Spektakl odbędzie się 13 grudnia w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elbląg o godzinie 19:00.

Premiera tego słynnego spektaklu odbyła się w 1877 roku i mimo, że dziś jest to niewyobrażalne, wydarzeniu temu daleko było do sukcesu.

Dopiero w 1894 roku ta genialna kompozycja Piotra Czajkowskiego zyskała odpowiednią oprawę, a to za sprawą niezwykłej choreografii Mariusa Petipy oraz Lwa Ivanowa. Ci wspaniali artyści do dziś uważani są za "architektów" światowego sukcesu "Jeziora łabędziego", a stworzone przez nich układy taneczne nadal wzruszają i zachwycają.

"Jezioro łabędzie" ma to co w balecie klasycznym najpiękniejsze: wspaniałą muzykę, znakomitą choreografię oraz subtelny liryzm i romantyzm. Wszystko to w połączeniu z dbałością o precyzje wykonania i młodzieńczą pasją tancerzy Russian National Ballet, sprawia, że spektakl ten jest niezapomnianym przeżyciem. Russian National Ballet to zespół założony w Moskwie, składający się z młodych tancerzy, kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, którą cechuje ogromna dbałość o technikę wykonania, ale także- a może przede wszystkim- "rosyjska dusza" czyli szczególny rodzaj emocji, magii, która porusza każdego widza.

Nadzór artystyczny nad zespołem sprawuje Siergiej Radchenko - wieloletni solista Teatru Bolshoi, a przez 25 lat partner światowej sławy primabaleriny Maji Plisieckiej. Jest on twórcą choreografii do wielu produkcji filmowych, znany jest również jako pasjonat muzyki i tańca hiszpańskiego.

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na przedstawienie! Otrzymają je osoby, które jako pierwsze odpowiedzą na pytanie: W którym roku został założony Russian National Ballet?

Na odpowiedz czekamy do 13.12.2013 r. do godziny 13:00 pod adresem e-mail: konkursy@elblag.net – w tytule maila prosimy podać hasło: Jezioro łabędzie – konkurs.

Zwycięzcę o wygranej powiadomimy jutro 13.10 drogą mailową.

Odbiór nagrody przed rozpoczęciem spektaklu przy stoisku organizatora za okazaniem dowodu osobistego laureata konkursu.

Uprzejmie informujemy że zaproszenia na balet wygrały:

Agnieszka Robaczek
Joanna Rozkowińska

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%