› sport
13:25 / 11.08.2017

Bartek od urodzenia nie ma ręki i ćwiczy na siłowni. Marzy o protezie i pucharze (+zdjęcie i wideo)

 Bartek od urodzenia nie ma ręki i ćwiczy na siłowni. Marzy o protezie i pucharze (+zdjęcie i wideo)

fot. Facebook/Bartek Sinkiewicz

„Musiało to komicznie wyglądać z punktu widzenia obserwatora: koleś bez ręki nagle bierze dwa hantle i do jednego przywiązuje jakiś sznurek, kładzie się na ławeczce, przywiązuje sobie do kikuta hantel i zaczyna wyciskać marne 20 kg” - tak z dużym poczuciem humoru opisuje Bartek Sinkiewicz z Elbląga, swoje zmagania podczas treningów na siłowni. Na www.zrzutka.pl apeluje o wpłaty, by kupić za 150 tys. zł protezę ręki, a wtedy spełni swoje marzenia. 

Zamierzenia Bartka, studenta II roku Politechniki Gdańskiej popierają  elbląscy harcerze. 

Druhowie i Druhny!
Wspieramy Bartka w jego działaniach. 
Prosimy o udostępnianie informacji o zrzutce i akcji :)
A tych co mogą prosimy o wpłaty.
Pomóż spełnić jego marzenie, dorzuć się na www.zrzutka.pl. 

- czytamy na Facebooku.

Poświęcił harcerstwu większość swojego życia. Zaimponował swoim koleżankom i kolegom:

Przez wiele lat działał jako przyboczny w 17 Elbląskiej Gromadzie Zuchowej "Dzielni Indianie" i był w tym niezastąpiony! Mimo swojej wrodzonej wady, nigdy nie rezygnował z marzeń i postawionych sobie celów. 
Bartek kocha sport. Przez kilka lat trenował koszykówkę i chodził na siłownię. Teraz jest w naprawdę świetnej formie i założę się, że mnóstwo osób zazdrości mu jego sportowej postury.

Bartek Sinkiewicz od trzech lat intensywnie ćwiczy na siłowni. 

Postawiłem sobie cel: (nazwałbym to marzeniem, ale one się nie spełniają, a cele trzeba krok po kroku realizować) wyjście na scenę kulturystyczną w „Męskiej Sylwetce”.  Chcę stanąć na podium, wziąć do ręki puchar i w blasku fleszy cieszyć się z przebytej drogi i sukcesu jaki osiągnąłem 

- opowiada o swoich marzeniach.
 Na tym jednak nie kończy. Oto jego aktualne rekordy w ćwiczeniach trójbojowych:

Przysiad: 140 kg. Martwy ciąg: 155 kg. Wyciskanie sztangi: no i tutaj pojawia się zagwozdka: udało mi się na jedno powtórzenie wycisnąć hantle 40 kg czyli łącznie 80 kg, ale nie jest to sztanga, więc to mój mały prywatny rekord :))

- czytamy na www.zrzutka.pl. 

Bartek odnalazł osobę w podobnej sytuacji. 

Nazywa się Max Okun i mieszka w USA. Ma protezę ręki. I to nie byle jaką protezę. Może wykonywać dzięki niej cały wachlarz ćwiczeń jaki sobie tylko wymarzy. Tutaj obejrzysz jak to wygląda. 

Zbiórka na www.zrzutka.pl już rozpoczęta, na koncie na razie 2528 zł (12.08). Potrwa jeszcze 175 dni. Miejmy nadzieję, że dzięki ludziom dobrej woli uzbiera się 150 tys. zł. 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%