› bieżące
20:25 / 15.04.2013

Basen już czynny. W wodzie Sanepid znalazł gronkowca

Basen już czynny. W wodzie Sanepid znalazł gronkowca

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Nie do końca wiadomo, skąd bakteria wzięła się w wodzie miejskiego kąpieliska. Została wykryta podczas rutynowych badań czystości wody. Sanepid i MOSiR zareagowali błyskawicznie. Basen został zamknięty a jego niecka dokładnie wyczyszczona i odkażona.

Basen jest już znowu czynny. Po tym, jak stwierdzono w wodzie zbyt wysoki poziom bakterii, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu spuścili wodę z obu basenów i poddali gruntownemu czyszczeniu oraz odkażaniu niecki kąpielisk.

Po dzisiejszej informacji od Sanepidu, że woda jest znów czysta, dyrektor Marek Wnuk podjął decyzję o natychmiastowym otwarciu kąpieliska miejskiego. Basen jest znów czynny.

MOSiR nie jest w stanie w tym momencie określić, skąd w wodzie miejskiego basenu znalazł się gronkowiec. Zwłaszcza, że Ośrodek posiada specjalistyczny sprzęt czyszczący. Być może bakteria przeniosła się do wody od jednej z osób, która korzystała z miejskiego basenu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Kryta pływalnia w Elblągu zamknięta. Zbyt wysoki poziom bakterii

12.04.2013 komentarzy 10

Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, kryta pływalnia decyzją SANEPiDu została zamknięta do odwołania. W wodzie stwierdzono zbyt wysoki...