› bieżące
12:32 / 28.09.2015

Basen otwarty, dyskoteka zamknięta, czyli retrospekcja tygodnia

Basen otwarty, dyskoteka zamknięta, czyli retrospekcja tygodnia

Od początku naszego cyklu jeszcze nie mieliśmy takiej rozpiętości tematów jak dziś. Zaczęliśmy od inwestycji miejskich, przez komercyjne, policję, politykę, sport i biznes. Jeżeli jesteście zainteresowani co cieszyło się największym zainteresowaniem Czytelników w minionym tygodniu – zapraszamy do lektury!

Zacznijmy pozytywnie. Nawet bardzo pozytywnie! W zeszłym tygodniu odbyło się otwarcie upragnionego Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Nie obyło się bez pokazów ratownictwa, politycznych przemów i... święcenia. Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie widzieliście naszego materiału – tu znajdziecie fotogalerię oraz video. 

Niespodziewanie na drugie miejsce najbardziej poczytnych artykułów w minionym tygodniu, wpadła relacja ze spotu Nocnej Jazdy. Mamy zdjęcia oraz (dziś dodany!) film. Więcej tutaj 

Pisaliśmy również o makabrycznej zbrodni, do jakiej doszło na cmentarzu komunalnym „Dębica”. Nawet dziś trudno nam napisać cokolwiek więcej – ta sprawa zszokowała wszystkich. 

Kontynuując powyższy wątek, nasz dziennikarz opisał kulisy handlu szczątkami. Więcej o tym procederze 

Coś się zamyka, coś się otwiera. Otwarcie już było, czas na zamknięcie. Jedna z dyskotek elbląskich zakończyła w miniony weekend swoją działalność. 

Przejdźmy do polityki. Opisaliśmy reakcje i opinie różnych osób w sprawie zwolnienia Edwarda Pietrulewicza, dotychczasowego dyrektora departamentu edukacji. 

Lekarz, pielęgniarka, zwykły pracownik musi zapłacić za parking przy szpitalu wojewódzkim. Dlaczego, skoro większość insytucji udostępnia miejsca parkingowe za darmo?

Dalsza część tematów politycznych to sprawa VATu. Kto utrudniał miastu odzyskanie podatku? 

Uważajcie na wilki! Grasują w naszym regionie! 

Czas na biznes. Opisaliśmy zmianę spółki zarządzającej CH Ogrody oraz zrobiliśmy listę przedsiębiorców „fair play” w Elblągu

Na koniec sport. Olimpia Elbląg zremisowała ze Zniczem Biała Piska. Czy trener będzie zwolniony? Więcej na temat meczu oraz pomeczowej konferencji tutaj 

Dziękujemy, że jesteście z nami. Pamiętajcie – to dla Was tworzymy ten serwis. Do zobaczenia za tydzień!

PS. A jeżeli nie macie planów na ten tydzień, to zawsze możecie odwiedzić nasz kalendarz http://kalendarz.elblag.net/ Tam znajdziecie wszystkie imprezy w Elblągu i jego okolicach. Naprawdę warto!

3
2
oceń tekst 5 głosów 60%