› bieżące
20:29 / 06.11.2013

Będą nowe wybory? W Sejmie jest wniosek o skrócenie kadencji

Będą nowe wybory? W Sejmie jest wniosek o skrócenie kadencji

fot. Konrad Kosacz

Klub Parlamentarny SP na dzisiejszym posiedzeniu złożył wymagane prawem podpisy pod wnioskiem o skrócenie kadencji Sejmu. To w obecnej sytuacji najlepsza i najskuteczniejsza droga, by przed upływem tej kadencji wyłonić nowy, uczciwy rząd – informuje Solidarna Polska.

Jak czytamy w oświadczeniu partii, od czasu objęcia ponownych rządów przez Platformę Obywatelską, Polska zarządzana jest w sposób karygodny. Rząd doprowadzając do lawinowego zwiększenia długu publicznego zmuszony jest do ratowania się poprzez zawieszenie progów ostrożnościowych. W ostatnich dniach opinii publicznej ukazane zostały mechanizmy, jakie panują w partii rządzącej przy wyborach jej władz. Oczom Polaków ukazał się obraz polityków partii rządzącej, którzy ponad transparentność i interes ogółu przedkładają interes własny.

Część polityków dla zdobycia głosów poparcia gotowa jest obiecywać stanowiska, inni natomiast dla osobistej korzyści decydują się na głosowanie na tę z osób, która zaoferuje delegatowi intratne stanowisko. Klub Parlamentarny SP na dzisiejszym posiedzeniu złożył wymagane prawem podpisy pod wnioskiem o skrócenie kadencji Sejmu. To w obecnej sytuacji najlepsza i najskuteczniejsza droga, by przed upływem tej kadencji wyłonić nowy, uczciwy rząd. Taki, który będzie miał wizję, jak stawić czoła rosnącemu bezrobociu, bardzo trudnej sytuacji służby zdrowia, rosnącym kosztom życia, reformie systemu emerytalnemu oraz zapaści demograficznej.

Parlamentarzyści SP upoważnił także kierownictwo klubu do rozmów z innymi partiami na temat poparcia dla wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Przewodniczący KP SP A. Mularczyk na środowej konferencji w Sejmie podkreślił, że „ według PO rację ma tylko partia rządząca. Żaden opozycyjny projekt nie został w tej kadencji przyjęty, odrzucono również wszystkie projekty obywatelskie. Zlekceważono głosy milionów Polaków ” .

Wiceprzewodnicząca Klubu SP B. Kempa przestrzegła przed „wyśmiewaniem tego wniosku przez osoby, które mają najmniejsze moralne prawo do tego typu zachowania. W przypadku ewentualnego powstania komisji śledczej w tej sprawie nie tylko PO, ale również inni politycy, np. A. Hofman musieliby opowiedzieć, w jaki sposób załatwia się pracę swojej rodzinie w KGHM-ie”.

Solidarna Polska stoi na stanowisku, że jedynie skrócenie kadencji Sejmu da szanse Polsce na normalne funkcjonowanie oraz na rząd, który nie zajmuje się problemami własnych polityków, lecz służy Polsce i Polakom.

13
2
oceń tekst 15 głosów 87%