› bieżące
08:01 / 11.07.2017

Będą stali na straży cyberbezpieczeństwa Polski

Będą stali na straży cyberbezpieczeństwa Polski

fot. internet

Jak informuje Radio Olsztyn, cyberprzestępczość i cyberterroryzm to główne zagadnienia, które przez najbliższy tydzień będą omawiane w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Ruszyła tam Pierwsza Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa.

Reporter rozgłośni podaje: podczas warsztatów i specjalnych szkoleń słuchacze mają nie tylko doskonalić swoje umiejętności, ale też rozpocząć długofalową współpracę. Tak by w Polsce cyberzagrożenia ograniczyć do minimum.

Rząd przyjął Strategię Cyberbezpieczeństwa na latach 2017-2022. Polska za 5 lat ma być bardziej odporna na cyberataki z dobrze prosperującą gospodarką cyfrową. Dokument wymienia też konieczność posiadania ofensywnych zdolności w cyberprzestrzeni.

Rząd chce uczynić w 2022 Polskę krajem bardziej odpornym na ataki i zagrożenia płynące z cyberprzestrzeni, w którym będzie możliwe bezpieczne realizowanie wszystkich funkcji państwa i wykorzystanie potencjału gospodarki cyfrowej.

Jednym ze strategicznych celów jest kształcenie kadr eksperckich. Takim centrum kompetencyjnym ma być Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Letnia szkoła cyberbezpieczeństwa to pierwszy krok w tym planie. Bierze w niej udział 40 słuchaczy.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%