› bieżące
17:03 / 20.11.2013

Będzie akcja promocyjna na rzecz 1 procenta

Będzie akcja promocyjna na rzecz 1 procenta

fot. Nadesłane

Czy organizacje pozarządowe z Elbląga mogą liczyć na 1 procent przekazywany przez mieszkańców naszego miasta? Komu podatnicy przekazują część należnego podatku? Czy są to organizacje z regionu czy duże, znane głównie z reklam telewizyjnych? Gdzie trafia tzw. "1 procent" i jak zachęcić elblążan, aby przekazywali go na rzecz elbląskich organizacji - o tym rozmawiali dzisiaj w elbląskim ratuszu przedstawiciele blisko 40 organizacji pożytku publicznego. W spotkaniu wziął udział także wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Zabiegając o 1% podatku dochodowego mieszkańców Elbląga, organizacje pożytku publicznego z terenu gminy połączyły siły by wspólnie opracować kampanię promocyjną. Do akcji włączył się także Urząd Miasta i prezydent Jerzy Wilk. Hasło pod jakim będzie prowadzona kampania oraz jej strategiczne działania mają zostać przedstawione podczas konferencji prasowej, która ma odbyć się już w grudniu.

Jak wesprzeć finansowo organizację pożytku publicznego? Wystarczy, składając zeznanie podatkowe za 2013 rok, zaznaczyć w nim nazwę oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji, którą chcemy wspomóc. Resztą zajmie się już Urząd Skarbowy.

Monika Borzdyńska

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%