› inwestycje miejskie
07:15 / 24.02.2017

Będzie rozbudowa młodzieżowego ośrodka terapeutycznego

Będzie rozbudowa młodzieżowego ośrodka terapeutycznego

fot. Maciej Markowski

Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza”, przy ul. Królewieckiej będzie przebudowany i rozbudowany. Wszystko po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Będzie: sześć gabinetów do terapii indywidualnej, dwa gabinety do terapii grupowej: dzieci autystycznych, integracji sensorycznej, biofeedbacku, socjoterapeutycznych z rodzicami, jedna sala będzie z lustrem weneckim.

Elbląski oddział KARAN został zarejestrowany, u Wojewody Elbląskiego 28.02.1995 roku. Od początku przewodniczącym jest ks. Edward Rysztowski, zastępcą - Małgorzata Magdalena Decyk. Swoją działalność elbląskie stowarzyszenie rozpoczęło od prowadzenia świetlicy socjoterapeutycznej w kościele Bożego Ciała, która istnieje do dziś. 5 listopada 1998 roku powołano placówkę szkoleniową, zarejestrowaną w Kuratorium Oświaty – Centrum Profilaktyki KARAN.

We wrześniu 2003 roku zarejestrowano w Centrum Zdrowia Publicznego, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza”. W nim stacjonarnie leczono uzależnienia u dzieci i młodzieży, pomocy udzielano im także w poradni uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz wspomagano współuzależnionych. Pierwszy pacjent do ośrodka stacjonarnego został przyjęty 9 listopada 2003 roku. 1 kwietnia 2004 r. została otwarta Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Po latach ośrodek wymaga przebudowy i rozbudowy.

Na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zostało opublikowane ogłoszenie o przetargu  w Biuletynie Informacji Publicznej. Wszystko po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w poradniach ośrodka oraz utworzyć dla nich specjalistyczny ośrodek wsparcia.

Będzie: sześć gabinetów do terapii indywidualnej, dwa gabinety do terapii grupowej: dzieci autystycznych, integracji sensorycznej, biofeedbacku, socjoterapeutycznych z rodzicami, jedna sala będzie z lustrem weneckim.

W ośrodku stacjonarnym planowane jest polepszenie warunków bytowych i spełnienie wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Zwiększy się liczba pokojów z 4 do 7, będą sale do nauki i wypoczynku, izolatka, pomieszczenie do składowania odpadów medycznych i wiele innych.

Cała dokumentacja musi powstać do 23 czerwca 2017 roku.

Do 2 marca można składać oferty w Urzędzie Miejskim.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%