› sport
14:30 / 22.07.2013

Będzie się działo - sportowy tydzień w Elblągu nie będzie nudny

Będzie się działo - sportowy tydzień w Elblągu nie będzie nudny

Przed nami czwarty tydzień lipca. I kolejny, w którym odbędzie się sporo wydarzeń sportowych. Może wziąć w nich udział każdy niezależnie od wieku - dzieci, młodzież, dorośli, ale także osoby starsze. W weekend czekają nas ligowe zmagania piłkarzy, ale także m.in. kolarskie kryterium uliczne.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-13 odbywają się w Bramie Targowej zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, w trakcie których mogą wziąć udział wielu zabawach historycznych i współczesnych grach planszowych. Dodatkowo od dzisiaj w tych samych godzinach nowość - słynne gry i zabawy z czasów PRL-u.

Codziennie w godzinach 10:00 - 14:00 miłośnicy tenisa stołowego, streetballa i unihokeja mogą również na lodowisku Helena doskonalić swoje umiejętności w tych dziedzinach sportu.

Sympatycy tenisa ziemnego w każdy wtorek i czwartek na kortach przy Agrykola w godzinach 10-12 spotykają się celem nauki gry i doskonalenia jej techniki. Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych, pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają niemałą wiedzę i praktykę w tym temacie.

Lubisz spacery z kijkami? Jeśli tak, to w takim razie w środę o godzinie 9:00 oraz sobotę i niedzielę przy Muszli Koncertowej w Bażantarni zbierają się miłośnicy Nordic Walking z kijkami na warsztatach, które prowadzić będą specjalni instruktorzy. Jest więc możliwość podszkolenia swoich umiejętności i wspólnego spaceru na świeżym powietrzu.

Czwartkowe popołudnie miłośnicy plażowej odmiany siatkówki mogą przyjść na basen miejski przy ul. Spacerowej i wziąć udział w turnieju plażowym. Będzie to drugi z czterech turniejów tego lata. Początek o godzinie 16:30 - zapisy pół godziny wcześniej. Także w czwartek mecz piłkarski rozegrają elbląscy policjanci. Ich przeciwnikiem będą "Przyjaciele Policji". Spotkanie zostanie rozegrane między godziną 10 a 11 na boisku przy ul. Skrzydlatej w ramach tegorocznych obchodów Święta Policji.

W każdy wtorek i czwartek na Lodowisku Helena odbywają się zajęcia, z których może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci, czy posiadanej kondycji fizycznej. Noszą one nazwę "Letnia Szkoły Zumby". Jest to forma bardzo aktywnego fitnessu, dzięki której po regularnym jej uprawianiu poprawia się sylwetka i samopoczucie. Zajęcia odbywają się przy latynoskiej muzyce w rytm prostych kroków tanecznych połączonych z kombinacją ruchów. Ćwiczenia rozpoczynają się o godzinie 13:00.

Dodatkowo dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 11:00 i 15:00 - 17:00 mogą spędzać czas na Przystani Kajakowej przy ulicy Radomskiej. Tam pod pod okiem wykwalifikowanej kadry prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży na siłowni, sali gimnastycznej i wodzie. Tu także gry zespołowe, liczne konkursy i zabawy ruchowe. Natomiast w systemie sobotnio – niedzielnym spływy integracyjno – rodzinne, szczegóły dotyczące spływów tel. nr 501 355 844.

Weekend to czas dużych wydarzeń. W piątek ruszają zawody ekstremalne zawody Enduro-Man początek. Ich celem jest popularyzacja sportów wytrzymałościowych jakimi są pływanie, biegi oraz kolarstwo. W piątek uczestnicy przepłyną dystans 2km wzdłuż akwenu we Władysławowie. Dzień później czeka ich 15km bieg po Bażantarnii, a w niedzielę kolarskie kryterium uliczne Modrzewina Race po ulicach elbląskiej Modrzewiny. Do pokonania będą mieli dystans 54km. W każdej z tych konkurencji emocje są gwarantowane. Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.mostruso.pl

W sobotę piłkarze Olimpii Elbląg zainaugurują rozgrywki w drugim z kolei sezonie II ligi. Jej rywalem w pierwszej kolejce będzie Pelikan Łowicz, który w poprzednim sezonie zajął w II lidze wschodniej wysokie 3 miejsce. W przerwie letniej Olimpia Elbląg połączyła się z Olimpią 2004, opuściło ją kilku zawodników, więc w podstawowej jedenastce zaszło kilka zmian. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie przy Agrykola 8. Jednocześnie przypominamy, że w siedzibie klubu można już nabywać karnety na wszystkie mecze rundy jesiennej Olimpii na własnym stadionie. Drugi elbląski zespół tego samego dnia, tyle że na wyjeździe, zmierzy się o tej samej godzinie w Siedlach z tamtejszą Pogonią. 

Informujemy, że wszystkie gry i zabawy organizowane przez MOSiR dostępne są również na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu oraz www.umelblag.pl.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%