› poradnik
12:10 / 23.03.2020

Betonowy blat kuchenny - poznaj plusy i minusy

Betonowy blat kuchenny - poznaj plusy i minusy

Beton coraz odważniej zagląda do biurowców, urzędów i magazynów. Powszechnie wykorzystywany jest również przy urządzaniu salonów, sypialni oraz kuchni. To właśnie nad tym ostatnim miejscem chcemy pochylić się niżej. Jak przekonuje nas Pani Ewa z firmy Beton Wrocław - materiał ten doskonale sprawdza się nie tylko na ścianach, ale również wykorzystywany jest do produkcji blatów kuchennych. Poznaj zalety i wady takiego rozwiązania.

Beton w mieszkaniu

Industrialna aranżacja wnętrza robi dzisiaj prawdziwą furorę. Surowe ściany, minimalistyczna forma wykończenia, chłodny charakter - to cechy wyróżniające ten styl. Jak się okazuje, beton doskonale sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach loftowych. Swoje zastosowanie znajdzie również w cieplejszych aranżacjach.

Z betonowymi elementami zaprzyjaźni się również nowoczesny, minimalistyczny styl np. skandynawski. Takie wnętrza wyróżniają się prostotą, przyjemnym chłodem i elegancją. W taki klimat idealnie wpisuje się beton jako materiał dekoracyjny. Nie jest to jednak jedyny pomysł na aranżacje, gdzie warto wykorzystać ten materiał.

Jeśli myślisz o stworzeniu wnętrza typu vintage, to śmiało możesz uwzględnić w swoich planach wykorzystanie betonu. Będzie on pasował na tle starej cegły na ścianie, jednak warto o tym pomyśleć już na etapie projektu. Pomoże to stworzyć wyjątkowy, ciepły i przyjemny charakter pomieszczenia.

Blat kuchenny z betonu

Beton coraz odważniej zagląda również do kuchni. Przy jego pomocy wytwarzane są betonowe blaty, które zdobywają coraz większą popularność wśród właścicieli domów oraz mieszkań. Do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej beton architektoniczny - tłumaczy pracownica Beton Wrocław. Tego rodzaju mieszanki charakteryzują się dużą wytrzymałością, a jednocześnie estetyką i nowoczesnym wyglądem. Poznajmy bliżej plusy i minusy takiego rozwiązania.

Zalety betonowych blatów kuchennych

Za wyborem tego rozwiązania powinna przemawiać przede wszystkim wytrzymałość betonowych powierzchni. Taki blat jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, które spowodować może między innymi krojenie. Nie ma więc obawy, że powstaną zarysowania, jeśli nie użyjesz podkładki. Beton doskonale radzi sobie również z wahaniami temperatury, na które będzie narażony blat w kuchni. Nie sprawia mu kłopotu ani gorące naczynie, ani mrożone rzeczy.

Po stronie zalet trzeba również zapisać walory estetyczne. Blat z betonu wygląda bardzo elegancko i nowocześnie, dzięki czemu będzie idealnie komponować się z kuchnią w stylu loftowym, vintage oraz skandynawskim - dodaje Ewa z Beton Wrocław. 

Minusy betonowych blatów kuchennych

Sporym minusem blatów kuchennych z betonu jest ich koszt. Wiąże się to nie tyle z ceną samego materiału, ale koniecznością wykonania blatu na zamówienie. W wielu przypadkach jest on wytwarzany na miejscu, co dodatkowo powoduje, że pozostałe elementy kuchni mogą być pokryte kurzem i brudem. Minusem blatów z betonu jest również ich ciężar. Dodatkowe kilogramy mogą sprawić, że konieczne będzie wzmocnienie konstrukcji. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%