› konkursy
10:21 / 08.07.2019

Bez czarny z Rzeszowa Drzewem Roku 2019. Zgłoś swój typ w kolejnej edycji konkursu!

Bez czarny z Rzeszowa Drzewem Roku 2019. Zgłoś swój typ w kolejnej edycji konkursu!

fot. Klubgaja.pl

W tegorocznej 9. edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja zwyciężył ponad 200-letni bez czarny w Rzeszowie, zgłoszony przez mieszkankę osiedla!

Roślina ma postać drzewiastą, co jest niezwykle rzadko spotykaną formą tego gatunku. Rośnie na skwerze między blokami w samym sercu miasta. Najstarsi mieszkańcy pamiętają, że ono zawsze tu rosło i nie wyobrażają sobie życia bez niego. W 2020 roku ten piękny, kochany przez Rzeszowian bez będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku!

Statuetka Drzewo Roku 2019 trafi do mieszkanki Rzeszowa Pani Haliny Sikory, która zgłosiła drzewo do konkursu, a także do włodarzy Miasta Rzeszowa, na którego terenie rośnie bez czarny. Wszyscy finaliści konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbędzie się 10 października 2019 roku w Warszawie podczas inauguracji 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Zachęcamy mieszkańców Elbląga do zgłaszania swoich typów w kolejnej edycji konkursu. Informacje na temat konkursu pojawią się na stronie organizatora: http://www.klubgaja.pl

Łukasz Mierzejewski 
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

PS 

Zobaczce laureatów: http://www.klubgaja.pl/news/1118

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%