› bieżące
07:50 / 23.08.2014

Bez zaskoczenia. Iwona Mikulska dyrektorem Departamentu Edukacji

Bez zaskoczenia. Iwona Mikulska dyrektorem Departamentu Edukacji

fot. Konrad Kosacz

Zaskoczenia nie było. Do konkursu na stanowisko dyrektora Departamentu Edukacji przystąpiła tylko jedna osoba – Iwona Mikulska i wygrała. Zresztą nikt nie spodziewał się innego rozwiązania.

Prezydent Jerzy Wilk rozwiązał umowę o pracę z Andrzejem Soją, dotychczasowym dyrektorem Departamentu Edukacji. Soja od dłuższego czasu przebywał na zwolnieniu lekarskim, a jego obowiązki pełniła Iwona Mikulska, była radna miejska SLD.

Urząd Miejski w Elblągu oficjalnie szukał następcy Andrzeja Soi, czyli dyrektora Departamentu Edukacji. Jego obowiązki pełniła obecnie Iwona Mikulska, była radna miejska SLD. Oczywistym więc było, że to właśnie Ona ma największe szanse na objęcie tego stanowiska.

Zresztą sprawdził się tu „scenariusz”, który zastosowano wobec Zbigniewa Czerepko, który najpierw zastępował dyrektora Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, a następnie „wygrał” konkurs na to stanowisko.

Iwona Mikulska to była dyrektor SP nr 18 w latach 2007-2012. Od 2013 roku nauczyciel matematyki w tej samej szkole. Posiada wyższe wykształcenie (matematyka i edukacja wczesnoszkolna), podyplomowe z zarządzania i organizacji oświaty, a obecnie jest na drugich studiach podyplomowych z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych na PWSZ w Elblągu.

3
7
oceń tekst 10 głosów 30%

Powiązane artykuły

Dyrektor Departamentu Edukacji poszukiwany. Jest kandydat?

07.08.2014 komentarzy 5

Prezydent Jerzy Wilk rozwiązał już umowę o pracę z Andrzejem Soją, dotychczasowym dyrektorem Departamentu Edukacji. Soja od dłuższego czasu przebywał na...