› bieżące
06:03 / 27.05.2014

Bezdomny mieszka w opuszczonym budynku na Starym Mieście

Bezdomny mieszka w opuszczonym budynku na Starym Mieście

fot. elblag.net

W Elblągu coraz więcej miejsc jest opuszczonych, niedokończonych budynków, które swoim wyglądem straszą. Jednym z takich miejsc jest budynek na skrzyżowaniu ulic Przymurze i Kowalskiej.

Każdy kto przechodzi z Placu Słowiańskiego na Stare Miasto, mija opuszczony budynek. Jest to teren prywatny, właściciel rozpoczął budowę, ale od kilku lat nic już tam się nie dzieje. 

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać jasno wynika, iż teren tej budowy nie jest wcale zabezpieczony w odpowiedni sposób. Każda postronna osoba może się tam dostać, a ponadto mieszka tam bezdomny. 

Jak informuje nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta „ Ta nieruchomość należy do prywatnego inwestora. Kiedyś, jak miasto sprzedawało działki, nie zabezpieczało się karami umownymi. W tym przypadku było podobnie. Inwestycja ta stoi od kilku lat. Nic nie możemy zrobić. Jedynie można tego pana karać mandatami za złe zabezpieczenie terenu.”

Skontaktowaliśmy się również z policją w tej sprawie. Jak informuje nas Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu "Nie mieliśmy takiej sprawy w postępowaniu wykroczeń."

 

5
17
oceń tekst 22 głosów 23%