› bieżące
09:35 / 29.08.2014

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

fot. nadesłane

Od poniedziałku rozpoczyna się rok szkolny. Ruszają także policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły". Policjantów będzie można spotkać m.in. w obrębie szkół podstawowych. To tam, na przejściach dla pieszych zdyscyplinują kierowców i pomogą najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Policjanci chcą w ten sposób przyzwyczaić kierowców do tego aby szczególnie uważali przejeżdżając przez przejścia w obrębie szkół. Przyzwyczaić, ponieważ przez ostatnie 2 miesiące wakacji ruch w mieście był zauważalnie mniejszy. Policjanci, aby zdyscyplinować kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości (przy szkołach do 40 km/h), będą także mierzyli w tych miejscach prędkość.

O tym jak bezpiecznie korzystać z drogi, dzieci i młodzież będzie mogła dowiedzieć się podczas spotkań z policjantami ruchu drogowego, które prowadzone będą przez cały rok szkolny w ramach działań profilaktycznych. Równolegle z drogówką w akcje włączają się dzielnicowi i policjanci prewencji kryminalnej. Policjanci będą także obecni w okolicach szkół podczas długich przerw, aby zapobiegać wagarom i demoralizacji. Przez cały rok będą również edukować młodzież i rodziców i mówić o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół (stan trzeźwości kierujących i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdów). Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się przede wszystkim rodzice, upominając swoje pociechy by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię.

Jakub Sawicki

KMP Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%