› bieżące
15:06 / 30.07.2014

„Bezpieczne wakacje” na półmetku

„Bezpieczne wakacje” na półmetku

fot. nadesłane

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przez pierwszy miesiąc wakacji jak zawsze aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi. Były one okazją by po raz kolejny przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa.

Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Pogoda sprzyja wypoczywającym. Jest to jednak również czas spotkań policjantów z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń z dziećmi uczestniczącymi w zorganizowanych formach wypoczynku. Do tej pory funkcjonariusze przeprowadzili 12 takich spotkaniach, w których wzięło udział 525 najmłodszych wypoczywających na terenie miasta. Rozmawiano o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą i w lesie, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zabawach w domu podczas nieobecności rodziców. W organizowanych spotkaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Straży Granicznej.

Dodatkowo elbląscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego, MOPS –u i Sanepidu przeprowadzili 7 kontroli miejsc letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Celem ich jest sprawdzenie właściwego zabezpieczenia obiektów pod względem technicznym, p.poż., sanitarnym, a także ujawnienie nieprawidłowości związanych z korzystaniem z kąpielisk, przestrzeganiem przepisów prawa o ruchu drogowym, o ochronie przyrody, ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Podczas kontroli oprócz sprawdzania warunków w ośrodkach, skontrolowano także kwalifikacje wychowawców i kierowników oraz programy pracy z dziećmi. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

asp. Katarzyna Trochimczuk Zespół Prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%