› policja
12:28 / 20.08.2015

Bezpieczne wakacje na wsi

Bezpieczne wakacje na wsi

Policjantka z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wspólnie z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu poprowadzili spotkanie z dziećmi wypoczywającymi na półkolonii w Pogrodziu.

Letni wypoczynek dla dzieci zorganizowało Stowarzyszenie „Pogrodzie dla Przyszłości”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Pogrodzia oraz zaproszeni do udziału w grach i zabawach najmłodsi z Tolkmicka. W tym dniu Pogrodzie nazwało się „Wioską dzieci” i odwiedziło ponad stu najmłodszych. Jednym z punktów programu oprócz gier terenowych , zabaw i wspólnego grilla było spotkanie i rozmowa na temat bezpieczeństwa.

Policjantka wspólnie z pracownikiem WORD przekazała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówiono o bezpiecznym poruszaniu się po drogach a także obowiązku posiadania elementów odblaskowych. W planie na ten tydzień uczestnicy półkolonii mają również wyjazd do Krynicy Morskiej, gdzie będą korzystały z kąpieliska. Przypomniano w tym celu zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zakazie kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Korzystając z tej okazji policjantka apelowała do dzieci o zachowanie bezpieczeństwa podczas trwających prac polowych.

- Sezon prac polowych jest w pełni, apelujemy do osób mieszkających i przebywających w tym czasie na obszarach wiejskich o zachowanie ostrożności podczas prac polowych – mówi kom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej. – Chodzi tu przede wszystkim o zwrócenie bacznej uwagi na dzieci. Okres żniw jest czasem nasilania się nieszczęśliwych zdarzeń przy pracach polowych z udziałem najmłodszych.

Policja zwraca się z apelem do dorosłych o zwracanie baczniejszej uwagi na najmłodsze dzieci, które mogą bawić się w pobliżu maszyn rolniczych narażając się na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%