› rozrywka
10:02 / 17.09.2013

Bezpłatna wejściówka dostępna w CSE Światowid

Bezpłatna wejściówka dostępna w CSE Światowid

fot. CSE Światowid

Tomasz Tomaszewski, jeden z najlepszych polskich fotografów, będzie gościem Kina „Światowid”. Pretekst do spotkania to „Czarna skrzynka”– film dokumentalny o Tomaszewskim w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego. Bezpłatne wejściówki na spotkanie są do odbioru w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Uwaga, ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim odbędzie się w piątek, 27 września o godz. 20:00 w ramach pierwszego, powakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Nie zabraknie również reżysera „Czarnej skrzynki” – Krzysztofa Kowalskiego oraz pozostałych twórców filmu. Całość poprowadzi Miłosz Kulawiak, organizator Elbląskich Spacerów Fotograficznych.

– Z propozycją organizacji projekcji filmu „Czarna skrzynka” zwrócili się do nas elbląscy miłośnicy fotografii. Spodobał nam się ten pomysł, zwłaszcza gdy udało się namówić na spotkanie bohatera i twórców filmu – mówi Aleksandra Bielska z Kina „Światowid”.

Czarna skrzynka

Film „Czarna skrzynka” pokazuje dramatyczną historię człowieka, którego pragnienie wolności, niezwykły upór i chęć do walki z komunistycznym systemem zaprowadziła na szczyty światowej fotografii. Jest to opowieść o Tomaszu Tomaszewskim – niezłomnym człowieku, który z wielką determinacją, z aparatem w ręku, walczył o wolną Polskę. W filmie oglądamy archiwalne, nigdzie wcześniej nie publikowane materiały dotyczące grudnia 1970 roku w Polsce, stanu wojennego, więzionego Lecha Wałęsy czy Danuty Wałęsy z dzieckiem w oknie przed zgromadzonym tłumem tuż po ceremonii chrztu. Dzięki rozmowom z Tomaszewskim poznajemy kulisy tych wydarzeń.

Po ponad dwudziestu latach pracy dla National Geographic i wielu podróżach po świecie, Tomaszewski wrócił do Polski – kraju, który jak sam mówi, interesuje go najbardziej. W filmie dzieli się swoją wiedzą i pasją i opowiada historię swojego życia, które w całości poświęcił walce o najważniejsze ludzkie wartości.

Projekcja filmu „Czarna skrzynka” w Kinie „Światowid” – 27 września, godz. 20:00. Wstęp wolny – na bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie CSE „Światowid”.

Tekst: Karolina Śluz - CSE Światowid

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%