› rozwój i edukacja
10:10 / 06.03.2018

Bezpłatne warsztaty dla młodzieży na Politechnice Warszawskiej. Zwrot kosztów transportu

Bezpłatne warsztaty dla młodzieży na Politechnice Warszawskiej. Zwrot kosztów transportu

fot. Materiały promocyjne Adamed

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży na Politechnice Warszawskiej. Dla uczestników warsztatów mieszkających ponad 50 km od Warszawy przewidziany jest zwrot kosztów transportu.

Młodzi entuzjaści nauk ścisłych i przyrodniczych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności praktyczne, mogą zapisać się na bezpłatne warsztaty prowadzone przez naukowców z Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej.

ADAMED SmartUP Academy to cykl bezpłatnych warsztatów popularnonaukowych skierowanych do uczniów w wieku 15-19 lat. To już druga edycja realizowana we współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Warszawskiej, która składa się z sześciu modułów łączących teorię z eksperymentami. Pierwsze zajęcia odbędą się już 24 marca br. Do 10 marca br. zapisać można się na kolejne – „Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki”. Dla uczestników warsztatów mieszkających ponad 50 km od Warszawy przewidziany jest zwrot kosztów transportu.

Zajęcia wykładowo-warsztatowe w ramach ADAMED SmartUP Academy dotyczą nauk ścisłych i przyrodniczych. Białe fartuchy, kolorowe probówki i mikroskopy znane dotychczas ze zdjęć w podręcznikach znajdą się w rękach uczniów. Pod okiem naukowców z Wydziału Chemii, młodzież będzie mogła przeprowadzić chemiczną lub chemoenzymatyczną syntezę przykładowego leku, a nawet podjąć się zbadania autentycznych próbek powybuchowych.

Zapisz się już dziś!

Aby zapisać się na warsztaty wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://academy.adamedsmartup.pl/ i w kilku zdaniach (maksymalnie 50 słów) opisać powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach. Liczba miejsc jest ograniczona.

Daty i tematy najbliższych zajęć na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej:

  • 7.04.2018 r., „Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki”

  • 14.04.2018 r., „Klonowanie bez tajemnic”

  • 21.04.2018 r., „Elektrochemia na co dzień – baterie, powłoki, ochrona przed korozją”

  • 12.05.2018 r., „Przeciwciała w służbie ludzkości”

  • 19.05.2018 r., „Metody badań substancji wybuchowych. Od makro do nano próbek”

We wszystkich poprzednich edycjach warsztatów popularnonaukowych udział wzięło ponad 500 osób. Celem projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, jest przede wszystkim rozwój kompetencji uczniów szkół ponadpodstawowych. Informacje na temat kolejnych kursów będą na bieżąco publikowane na stronie https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/ oraz http://www.ch.pw.edu.pl/Kandydaci/Sciezki-Kopernika-2.0.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%