› bieżące
14:06 / 01.10.2015

Bezpłatne znakowanie psów

Bezpłatne znakowanie psów

Informujemy, że w związku z rozpoczynającym się Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, który obchodzony jest corocznie w październiku, na terenie Elbląga rozpoczęła się akcja bezpłatnego znakowania psów mikroczipami.

Celem akcji jest zapobieganie bezdomności psów. Po oznakowaniu psa informacje o psie i dane właściciela wprowadzane są do elektronicznej bazy osób posiadających psy na terenie Elbląga, funkcjonującej w ramach ogólnopolskiej elektronicznej Centralnej Bazy Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. Dzięki mikroczipowi można szybko, w sposób jednoznaczny określić osobę, do której pies należy i w przypadku gdy pies się zagubi zawiadomić ją, gdzie pies przebywa.

Podstawowe informacje o akcji: Akcja obejmie bezpłatne oznakowanie mikroczipem 500 psów (ilość mikroczipów jest ograniczona) i potrwa do wykorzystania wszystkich mikroczipów albo max do 15.XI.br. W ramach akcji oznakować psa mikroczipem mogą osoby zameldowane w Elblągu. Osoba chcąca oznakować psa winna posiadać przy sobie dowód osobisty. Oznakowanie psa jest bezpłatne dla jego właściciela. Koszty akcji pokrywane są ze środków budżetu miejskiego w ramach realizowanego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Elbląg w 2015 roku. Psa można oznakować we wszystkich zakładach leczniczych dla zwierząt w Elblągu.

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%