› bieżące
13:35 / 25.01.2013

Biblioteka Elbląska bezpłatnie udostępnia e-booki

Biblioteka Elbląska bezpłatnie udostępnia e-booki

Z początkiem stycznia 2013 roku Biblioteka Elbląska im. C. Norwida oraz dwadzieścia innych bibliotek z województwa warmińsko-mazurskiego weszło w skład konsorcjum w celu udostępnienia klientom nowej usługi, jaką jest dostęp do ibuków. Dzięki zawartemu porozumieniu klienci naszej biblioteki mogą bezpłatnie korzystać z czytelni internetowej http://www.libra.ibuk.pl/, gromadzącej ponad pięćset tytułów książek z różnych dziedzin wiedzy.

Czytelnia http://www.libra.ibuk.pl/ zapewnia dostęp do elektronicznych wersji książek z różnych dziedzin wiedzy, takich jak: prawo, ekonomia, medycyna, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze i inne. Wśród książek znajduje się wiele podręczników akademickich.

Z ibuków znajdujących się w czytelni można korzystać w siedzibie Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7, we wszystkich działach i filiach, ale również z komputera domowego.

Korzystanie z ibuków poza biblioteką możliwe jest po uprzednim pobraniu w bibliotece specjalnego PIN-u/kodu, umożliwiającego dostęp do serwisu oraz zarejestrowaniu się na stronie serwisu, bądź zalogowaniu na swoim koncie na FB, Twitterze, Gmailu.

Zachęcamy do zapoznania się z tytułami dostępnymi w serwisie i korzystania z nowej usługi.
Korzystanie z czytelni internetowej umożliwia tworzenie własnej biblioteki książek, zaznaczanie czytanego tekstu, tworzenie notatek, a nawet cytowanie fragmentów na FB, czy Twitterze.

W celu uzyskania informacji na temat serwisu i zasad korzystania oraz otrzymania  PIN-u/kodu zapraszamy do Działu Zbiorów Naukowych i Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7, bądź innych działów i agend biblioteki.

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%