› inwestycje miejskie
13:14 / 29.08.2012

Biblioteka wraca na Zawadę

Biblioteka wraca na Zawadę

fot. Dominik Żyłowski

Po kilkuletniej przerwie, we wtorek 4 września otwarta zostanie Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Zawadzie. Filia została przeniesiona z ul. Podgórnej do budynku Gimnazjum nr 1 przy ul. Rodziny Nalazków. Po adaptacji klas szkolnych na pomieszczenia biblioteczne, powstały nowoczesne, przestronne i komfortowe wnętrza, wyposażone m.in. w książki, audiobooki, komputery i internet.

Każda dzielnica miasta obok sklepu, parku, placu zabaw, szkoły, przedszkola, ośrodka zdrowia, potrzebuje również miejsca, które stanowiłoby przestrzeń do spotkań z literaturą, kulturą, rozrywką oraz z innymi ludźmi. Po kilkuletniej przerwie do użytku mieszkańców osiedla Zawada, a także mieszkańców miasta ponownie zostaje oddana Filia nr 5. W nowoczesnych, przestronnych wnętrzach znajdą dla siebie przyjazne miejsce dzieci, młodzież i dorośli. W Filii będzie można wypożyczyć książki w formie tradycyjnej oraz audiobooki, skorzystać z komputerów z dostępem do Internetu, czy pograć w gry na xboksie. W Filii będą się również odbywały inspirujące spotkania dla młodszych i starszych czytelników. Prace adaptacyjne, które przeprowadzono w pierwszej połowie tego roku, kosztowały miasto blisko 300 tys. zł.

Uroczyste otwarcie Filii zaplanowano na godz. 14.30. Tego samego dnia o 17.30 w Filii odbędzie się również spotkanie z Mariuszem Czubajem – autorem pasjonujących kryminałów z Rudolfem Heinzem w roli głównej. Wstęp wolny.

Mariusz Czubaj - autor kilku świetnych kryminałów, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru w 2009 roku, ale także antropolog, zajmujący się badaniem literatury kryminalnej i piłki nożnej, a dorywczo muzyk, opublikował niedawno trzecią część cyklu o Rudolfie Heinzu pt. "Zanim znowu zabiję".

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 2