› zapowiedzi
14:49 / 07.03.2017

Bibobit - muzyczna petarda!

Bibobit - muzyczna petarda!

fot. Kamila Smydra

Sprowokować koncertowiczów do świetnej zabawy dając jednocześnie poczucie obcowania z muzykami na najwyższym poziomie nie jest łatwo. Doskonale wychodzi to grupie Bibobit, która porcję funky, groove ze szczyptą hip-hopu zaserwuje słuchaczom na scenie Mjazzgi w sobotę 11 marca. To taki rodzaj koncertu, po którym nie ma niezadowolonych uczestników.

"BIBOBIT to energetyczne połączenie hip-hopu, jazzu i elektroniki z polskimi tekstami, muzycznymi improwizacjami i eklektycznymi dźwiękami.

BIBOBIT to suma wulkanicznej energii w wokalu, soczystego brzmienia sekcji dętej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, ekspresyjnej elektroniki, oraz spontanicznej energii uwalnianej w niepowtarzalnych momentach improwizacji. Świadomie przekraczamy granice gatunkowe - chcemy podejść do tematu inaczej. Połączyć jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawić muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Bo w Bibobicie każdy jest trochę z innego świata. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje. Robimy jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy. Nie lubimy mówić dla kogo tworzymy. No chyba, że mowa o pasji - dla niej zawsze!"

Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu "Green Town of Jazz" czy "Głogowskich Spotkaniach Jazzowych". W roku 2014 zagrali wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi: „W tej muzyce jest wolność(…) i to mnie bardzo inspiruje”.

Bibobit współtworzą:

Daniel Moszczyński - wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box.

Bartek Pietsch - gitara basowa, wokal.
Waldemar Franczyk - perkusja.
Zdzisław Babiarski - klawisz.
Patryk Gruszecki - trąbka.
Jan Adamczewski - saksofon tenorowy

 

Mjazzga, 11-03-2017 godz. 20:15

Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl

 

Następne koncerty:

19-03 Algorhythm (jazz)

21-03 Big Daddy Wilson (USA blues)

24-03 Piotr Zioła (alternatywa, rock)

26-03 Shipyard (rock, psychodelia)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1