› poradnik
09:37 / 31.01.2017

Bierzesz kredyt dla przedsiębiorców? Pomyśl też o najlepszym koncie firmowym

Bierzesz kredyt dla przedsiębiorców? Pomyśl też o najlepszym koncie firmowym

Założenie firmy wiąże się niewątpliwie z otwarciem i prowadzeniem rachunku firmowego w banku. Obecnie na rynku bankowym istnieje cała gama propozycji dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które prosperują zarówno od niedawna, jak i od wielu lat na swoim obszarze biznesowym. Przed każdym przedsiębiorcą, który rozpoczyna rozkręcać własny biznes, staje problem wyboru najlepszego konta firmowego. Czym się kierować przy otwieraniu rachunku?

Wybór odpowiedniego konta bankowego to w wielu przypadkach decyzja na lata. O ile w przypadku rachunku osobistego decyzję o jego zamknięciu czy przeniesieniu do innego banku nie stwarza to wielu problemów, to decydując się na takie zmiany dotyczące konta firmowego pociąga za sobą lawinę uciążliwych obowiązków. Wówczas nowy numer konta należy podać swoim wszystkim kontrahentom, pracownikom. Należy zmieniać dane na fakturach, drukach firmowych i w wielu instytucjach powiązanych bezpośrednio z danym biznesem. Również w przypadku zaciągania kredytów dla przedsiębiorców, numer konta ma istotne znaczenie (więcej o kredytach dla przedsiębiorców: https://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-przedsiebiorcow.html). Dlatego decyzję o otwarciu konta firmowego należy dobrze przemyśleć, a przede wszystkim przeanalizować różne oferty.

Na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy przeanalizować, jest wysokość opłat związanych z posiadaniem konta. Wśród takich dodatkowych kosztów znajdują się opłaty za prowadzenie rachunku, przelewy krajowe i zagraniczne, wypłaty w bankomatach oraz otrzymanie karty płatniczej. Tutaj należy dowiedzieć się także o opłaty związane z obrotami na rachunku – na przykład w przypadku wpływu dużej sumy po otrzymaniu kredytu dla przedsiębiorców. W dzisiejszych czasach ważny jest dostęp do internetowego konta bankowego oraz możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, gdzie można dokonywać szybkich transakcji, sprawdzać saldo i historię konta, a także wnioskować o pożyczki i kredyty dla przedsiębiorców. Dostęp do konta może mieć więcej niż jednak osoba, co istotne jest w przypadku współudziałowców.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%