› sport
11:48 / 26.04.2022

Bieżnia domowa - walkingpad

Bieżnia domowa - walkingpad

Każdy kto lubi ruch i często nie ma czasu wyjść z domu lub pogoda mu na to nie pozwala marzy o bieżni domowej. Walkingpad to świetna alternatywa dla biegania. Aktywność na zewnątrz wiąże się z kilkoma aspektami, którymi nie musimy się martwić mając bieżnie walkingpad w domu. Nie potrzebujemy odpowiedniego obuwia do biegania ani nie musimy przejmować się porą dnia czy warunkami klimatycznymi.

Pracując długo przy biurku mamy ochotę się poruszać, jednak nie chce nam się ubierać i iść biegać, po pierwsze zajmuję to dużo czasu a po drugie nie zawsze możemy. Dzięki walkingpad błyskawicznie możemy przejść do naszej ulubionej aktywności, którą mamy odrazu pod ręką. Krótki rozruch na bieżni w postaci chodu czy biegu znacząco poprawi nasze myślenie zredukuje stres, zmiana pozycji podczas pracy jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia i kręgosłupa.

Walkingpad K12 to najcieńsza i najszybsza bieżnia domowa jaką możemy nabyć nie będzie problemu, żeby schować ją pod łózko czy nawet kanapę. Rozwija ona prędkość 12 km/h i ma 14 cm wysokości. Bardzo dużym jej atutem jest szybkość i prostota, bardzo szybko jesteśmy w stanie ją złożyć, dzięki czemu staje się ona bardzo mobilnym narzędziem. Wymiary bieżni to, gdy jest ona złożona - całkowita wysokość 1060 mm, długość 1480 mm, wysokość rolki z przodu 792 mm z tyłu 14 cm. Jej kąt nachylenia to 15 °.

Walkingpad jest bardzo lekka jest waga netto to 33 kg, pozwala to bezproblemowo samodzielnie ją przenosić, nie będzie problemem przeniesienie jej do innego pokoju czy zaniesienie do bagażnika do auta. Bieżnia pozwala na użytkowanie jej dla osób ważących do 100 kg.

Bieżnia jest idealna również do bardzo długich treningów ponieważ generuje ona bardzo mało hałasu co sprawia, że czujemy się komfortowo, również ma opcje połączenia z aplikacją, gdzie możemy kontrolować nasze podstawowe parametry przeglądać historię naszych treningów i kontrolować prędkość bieżni.

Jakie są zalety korzystania z bieżni domowych ?

- Redukuje cellulit

- Poprawia odporność i wydolność organizmu (regularne treningi na bieżni poprawią naszą kondycje co w pozytywny sposób wpłynie na naszą jakość życia.

- Modeluje sylwetkę (aktywność fizyczna pomaga nam spalić zbędne kalorie, jeśli jeszcze zadbamy o dietę możemy zrzucić niepotrzebne kilogramy i wyostrzyć sylwetkę.

- Redukuje tkankę tłuszczową (Podczas jednego treningu na bieżni który trwa godzinę spalamy od 400 do 800 kcal, wszystko jednak zależy od indywidualnych czynników takich jak - masy ciała, wieku, płci intensywności treningowej. Np. 50-kilogramowa kobieta, która pokona 10 km w 55 minut, spali 500 kcal, a biegnący tym samym tempem 80-kilogramowy mężczyzna już 800 kcal.)

- Dotlenia mózg

- Zapewnia lepszą koncentrację (gdy przez długi czas np., się uczymy mózg potrzebuje się dotlenić i odreagować krótka sesja na bieżni znacząco poprawi nasze możliwości umysłowe.

- Poprawia sen (przed snem idealnie jest sobie zrobić krótki spacerek, który znacząco poprawi nam naszą jakość snu.)

- Wspomaga układ krążenia (jeśli ktoś ma problemy z krążeniem zalecana jest aktywność fizyczna, bieg na bieżni doskonale wspomaga układ krążenia.

- Wspomaga leczenie chorób kardiologicznych (ruch to najlepsze lekarstwo na wszystkie choroby bo w zdrowym ciele zdrowy duch)

- Niweluje stres i relaksuje (po lekkim i stosunkowo krótkim treningu nasz poziom kortyzolu spada.)

Podsumowując bieżnia elektryczna to doskonałe rozwiązanie gdy brakuje nam czasu lub akurat pogoda nam nie pozwala żeby wyjść na pole i np., pobiegać. Walkingpad jest to wyjątkowa bieżnia, jej lekkość prostota zapewnia nam niezapomniane treningi pełne komfortu. Jej przenoszenie jest niezwykle proste gdyż posiada ona kółka oraz bardzo niską wagę 33 kg. Bezproblemowo wsadzimy ją pod łózko dzięki czemu nie będzie ona nam zajmowała niepotrzebnie miejsca w mieszkaniu. W każdym momencie możemy ją wyjąc i złożyć, zajmuje to około minuty czasu, czyli bardzo krótko.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%